image010.jpg

Gadu mijai tuvojoties, Rīgas pašvaldības policija iecerējusi pārmaiņas Jaunajam gadam – kopējā sabiedriskās kārtības uzraudzīšanā teritoriālo pārvalžu robežās iekļaut arī pašvaldības policijai deleģēto Ceļu satiksmes noteikumu pantu kontroli.

No 2015.gada 1.janvāra darbu Rīgas pašvaldības policijas struktūrā pārtrauks Ceļu policijas pārvalde. Šāds lēmums pieņemts nolūkā iespējami lietderīgāk izmantot pašvaldības policijas rīcībā esošos cilvēku un tehniskos resursus, kas turpmāk tiks novirzīti patrulēšanai un sabiedriskās kārtības uzraudzīšanai pilsētā kopumā un paredz vispārēju likumpārkāpumu profilaksi, nevis šauru specifisku funkciju izpildi. Līdz ar to palielināsies policijas iespējas operatīvākai reaģēšanai uz notikumiem, kā arī pastiprināsies policijas klātbūtne pilsētas rajonos, kas darbojas preventīvi un veido drošāku pilsētvidi.

Ceļu policijas pārvaldes pamatfunkciju izpilde turpmāk tiks iekļauta teritoriālo pārvalžu struktūrvienību pamatuzdevumos, kas nozīmē, ka automašīnu apstāšanās, stāvēšanas ierobežojumu un citu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrole, transportlīdzekļu pārvietošanās kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kā arī transportlīdzekļu atzīšana par ilgstoši atstātiem uz ceļa un šo transportlīdzekļu piespiedu pārvietošana turpmāk tiks veikta konkrētu pārvalžu teritorijas robežās, ar teritoriālo pārvalžu sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļā strādājošo darbinieku sastāva resursu.
Līdz šim Ceļu policijas pārvaldē strādājošie darbinieki pakāpeniski tiek pārcelti darbā uz citām struktūrvienībām, kur turpinās policijas darbinieka pienākumu izpildi atbilstoši struktūrvienības darba specifikai.

Reorganizācijas starpposmā no šī gada 1.decembra līdz 2015.gada 1.janvārim Ceļu policijas pārvaldei adresēto informāciju aicinām sūtīt uz pasta adresi: Rīgas pašvaldības policija, Lomonosova ielā 12a, Rīgā, LV-1019 vai elektronisko pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. 

Informāciju par traucējošiem automašīnu apstāšanās, stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem šobrīd un arī turpmāk lūgums sniegt zvanot uz vienoto policijas tālruni 110.