image007.jpg

Uz vairākām Rīgas ūdenstilpēm pagājušās nedēļas nogalē bija izveidojusies noturīga ledus kārta, tādēļ pašvaldība šajās vietās atcēla aizliegumu iedzīvotājiem atrasties uz ledus. Attiecīgs pilsētas izpilddirektora rīkojums izdots, lai zemledus makšķernieki netraucēti varētu baudīt ziemas priekus. Lēmuma pieņemšanā tika ņemtas vērā arī makšķernieku organizāciju rekomendācijas.
Aizliegums atrasties uz ledus ir atcelts uz Ķīšezera (ne tālāk par 300 metriem no krasta līnijas), Juglas ezera (ne tālāk par 300 metriem no krasta līnijas), līcī pie Vidzemes alejas, Bābelīša ezera un Gaiļezera. Minētajās vietās aizvien ir liegts atrasties uz ledus 300 metru attālumā no tiltiem, ceļu pārvadiem, iztekām un ietekām.
Pilsētas izpilddirektora p.i. Dmitrijs Pavlovs atgādina, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā. D. Pavlovs aicinu arī zemledus makšķernieku apzinīgāko daļu iesaistīties sabiedrības izglītošanā un nepalikt vienaldzīgiem, redzot citu žibulētāju vai iedzīvotāju pārgalvīgu rīcību. „Īpaši aicinu uzmanīt bērnus, lai tie vieni paši neatrastos uz ūdenstilpju ledus,” saka D. Pavlovs.
Kā ziņots, pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpnēm ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.
Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki seko meteorologu sniegtajai informācijai par laika apstākļiem, kā arī, regulāri veicot pilsētas ūdenstilpju ledus biezuma mērījumus, atbilstoši izmaiņām, ziņo par nedrošām ūdenstilpēm pilsētas teritorijā, uz kurām atrasties ir aizliegts.
 
Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa un Rīgas pašvaldības policija