image020.jpg

Lai Ziemassvētku laiku pavadītu patīkamās noskaņās un bez nepatīkamiem starpgadījumiem, pašvaldības policija atgādina -

Adventes vainagā vai eglītē iedegtās svecītes neatstājiet bez uzraudzības. Padomājiet par savu un apkārtējo cilvēku drošību un veselību!
Ja svētkos esat iecerējuši rīkot salūtu, izmantojiet pirotehniku, kas iegādāta oficiālās tirdzniecības vietās. Pirms pirotehnikas lietošanas rūpīgi izlasiet tās lietošanas instrukciju un precīzi izpildiet visus minētos norādījumus! Nekādā gadījumā nepieļaujiet pirotehnikas izstrādājumu nonākšanu bērnu rīcībā.

Vecāki! Pārrunājiet ar saviem bērniem drošības jautājumus, kopā atkārtojiet, kā rīkoties apdraudējuma gadījumā, kā arī atgādiniet operatīvo dienestu tālruņa numurus – policija 110, glābšanas dienests 112, neatliekamā medicīniskā palīdzība 113!

Svētkus svinot un atpūšoties ārpus mājām, esiet uzmanīgi pie ūdenstilpēm. Īpaši, ja ziema nav atnākusi ar pastāvīgu salu un ūdenstilpes neklāj ledus! Atcerieties, ka šobrīd Rīgā ir noteikts paaugstinātas bīstamības laika periods un spēkā ir aizliegums uzkāpt un atrasties uz ledus. Tāpat spēkā ir aizliegums uzbraukt uz ledus ar mehanizētajiem transporta līdzekļiem.

Nelaimes un negadījumi visbiežāk notiek alkohola reibumā un pārmērīga grādīgo dzērienu lietošana svētku noskaņu nevairos. Kā arī - par nepilngadīgu personu iesaistīšanu alkohola lietošanā, un, ja pieaugušo nevērības dēļ alkoholiskie dzērieni ir brīvi pieejami bērniem, ir paredzēta administratīvā atbildība.

Rīgas Pašvaldības policija svētku dienās sabiedrisko kārtību pilsētas ielās uzraudzīs pastiprināti, apsekos tirdzniecības un izklaides vietas, kā arī reaģēs uz iedzīvotāju sniegto informāciju, izbraucot uz izsaukumiem. Policija raudzīsies, lai svētku svinēšana netraucētu sabiedrisko kārtību.

Lai priecīgi un droši mums visiem šie svētki!