image025.jpg

Šonakt Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci pamanīja vairākus jauniešus, kuri Krišjāņa Barona ielā pieskrēja pie 6. maršruta tramvaja un sāka to spārdīt. Informācija nekavējoties nodota tuvākajai auto patruļai.

Sekojot videonovērošanas darbinieku norādēm, auto patruļas darbinieki Raiņa bulvārī panāca piecus jauniešus. Pārkāpēji, ieraugot policijas tuvošanos, sadalījās un metās bēgt.

Policistiem piebiedrojās vēl viena netālu esošā auto patruļa. Viens no jauniešiem ieskrēja strupceļā un uzrunāja policistu necenzētā krievu valodas leksikā, ieķērās policistam formas tērpā un ar elkoni centās vairākkārtīgi iesist policistam galvas rajonā.

Policists, izmantojot tuvcīņas paņēmienu, jaunieti nogāza zemē un saslēdza roku dzelžos. Sarunas laikā radās aizdomas, ka jaunieši lietojuši apreibinošās vielas. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā atklājās arī bēgšanas un agresīvās uzvedības iemesls, proti, jaunietis bija izsludināts meklēšanā.

Tikmēr pārējiem notikumā iesaistītiem policistiem izdevās aizturēt vēl divus jauniešus. Viens no viņiem atteicās nosaukt savus personas datus, tāpēc jaunieši nogādāti Valsts policijas iecirknī, kur noskaidrota trešā jaunieša identitāte.

Pārkāpēji nogādāti Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur mediķi papildus alkohola pārbaudēm diviem jauniešiem noteica arī narkotiku ekspertīzi.

Pēc pārbaudēm jauniešiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par sīko huligānismu. Diviem jauniešiem, kuri vēl nebija sasnieguši 16 gadu vecumu, sastādīts vēl viens administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos publiskā vietā bez vecāku vai viņu aizstājēju klātbūtnes.

Jaunietis, kurš bija izsludināts meklēšanā nogādāts atpakaļ Valsts policijas iecirknī, savukārt abi pārējie jaunieši pēc protokolu saņemšanas nogādāti dzīvesvietās, kur nodoti vecākiem.

Divu jauniešu identitāte vēl tiek skaidrota. Jāpiebilst, ja apstiprināsies mediķu aizdomas par narkotisko vielu lietošanu, jaunieši papildus tiks saukti pie atbildības par narkotisko vielu lietošanu.