image007.jpg

5.augustā neilgi pirms pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki, ierodoties Šampēterī, kur kāds iedzīvotājs ziņoja par aizdomīgu kompāniju netālu no pārtikas veikala "Maxima", pamanīja vienu no šīs kompānijas dalībniekiem urinējam publiskā vietā. Ar pārkāpēju veiktas pārrunas un sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dabisko vajadzību nokārtošanu tam neparedzētā vietā.

Pārrunu laikā pie policistiem pieskrēja divi satraukti bērni, kuri informēja, ka netālu esošajā daudzdzīvokļu namu vārtrūmē norisinās asiņains kautiņš. Policisti nekavēties devās uz nākošo notikuma vietu.

Tikmēr dežūrdaļas darbinieki saņēma zvanu no iepriekšējā notikuma izsaucēja, kurš notiekošo bija vērojis caur sava dzīvokļa logu un pauda neizpratni, ka policisti uzkavējušies tikai īsu brīdi un aizbraukuši prom. Kungam izskaidrots, ka likumsargi steidzas uz nākošo izsaukumu, kur nepieciešama tūlītēja palīdzība.

Policisti norādītajā vārtrūmē pamanīja vairākas ar asinīm notraipījušās personas. Gados jaunākais vīrietis bija satvēris kungu gados un ar dūrēm sita. Blakus abiem vīriešiem stāvēja arī vecāka gadu gājuma kundze ar asiņainu seju. Vairākkārtīgi dots rīkojums sitējam pārtraukt savas darbības, taču viņš, ieraugot likumsargus, negribīgi kungu atlaida un sāka bēgt. Izvērtējot iespējamo apdraudēju, pieņemts lēmums pielietot elektrošoka pistoli. Agresīvais vīrietis apturēts un saslēgts rokudzelžos.

Vienlaikus izsaukti Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Pārrunu laikā cietušais pastāstīja, ka ar sievu devies mājās un ieraudzījis trīs vīriešus, kuri urinēja uz daudzdzīvokļu nama. Vīrietis nolēmis aizrādīt, ka tā darīt nevajadzētu, taču viens no urinētājiem pēkšņi uzbrucis gan viņam, gan sievai. Abi uzbrucēja draugi īsi pirms policijas ierašanās aizbēguši no notikuma vietas.

Gaidot izsauktos dienestus, agresīvi noskaņotais vīrietis lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem, izteica draudus, vairākkārtīgi mēģināja iesper likumsargiem, kā arī aizbēgt no notikuma vietas.

Pēc brīža ieradās mediķi, kuri nolēma cietušos hospitalizēt. Ņemot vērā, ka mediķi elektrošoka pistoles zondes nevarēja izņemt uz vietas, arī 35 gadus vecais uzbrucējs policijas pavadībā nogādāts ārstniecības iestādē. Pēc medicīniskās palīdzības vīrietis nodots Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.