image013.jpg

5.augustā Rīgas pašvaldības policisti devās uz Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēm, kas šogad norisinās Losandželosā, ASV.

Vērienīgais pasākums iesākās ar Losandželosas policijas priekšnieka un mēra uzrunu sacensību dalībniekiem. Pēc oficiālās pasākuma atklāšanas Rīgas pašvaldības policijas komanda devās uz Latviešu biedrības namu un iepazinās ar Losandželosā dzīvojošajiem latviešiem.

Savukārt vakar norisinājās pirmās disciplīnas individuālajos sporta veidos. Rīgas pašvaldības policijas rīcībā ir informācija, ka ir iegūta pirmā medaļa. Sīvā cīņā lodes grūšanā Rīgas pašvaldības policiste Linda Celmiņa ieguva bronzas medaļu.

Rīgas policijas komanda spēlēs piedalās 19 dalībnieku sastāvā: Rīgas pašvaldības policiju pārstāv Toms Celmiņš, Guntis Vanags, Guntis Buķis, Mārtiņš Dzērve, Intars Ķimenītis, Toms Lamberts, Linda Celmiņa, Normunds Jurāns, Igors Podčeredņečenko un Edgars Simanovičs. Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policiju pārstāv Raimonds Vaikulis, Kaspars Alksnis, Edijs Neilands, Rolands Brenčs, Mārtiņš Ļabis, Gatis Augustāns, Uģis Puķītis, Andris Vindelis un Artis Zīders.

Rīgas policijas sporta komanda kopumā piedalīsies 13 sporta veidos. Tie ir basketbola sacensības 3 pret 3, basketbola sacensības 5 pret 5, airēšana divniekos vīriešiem, airēšana divniekos MIX , body building sacensības vīriešu grupā, bench press - svara stieņus spiešanā guļus, Push-Pull, teniss, pusmaratons, pludmales volejbols un volejbols, kā arī viseksotiskākais - skrējiens debesskrāpī 80 stāvu ēkā.

Pasaules policijas un ugunsdzēsēju sporta spēles norisināsies Losandželosā no 6. līdz 16. augustam. Tās ir ļoti vērienīgas – ik reizi tajās piedalās vidēji 12 tūkstoši sportistu no 70 valstīm, sporta veidu un dalībnieku skaits ir lielāks pat kā Olimpiskajās spēlēs un šīs spēles ir īpaši prestižas tieši konkrēto profesiju pārstāvjiem (policisti, ugunsdzēsēji un glābēji).