image026.jpg

7. novembrī neilgi pirms pulksten 3.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Ierodoties notikuma vietā, izsaucēja norādīja uz iereibušo dzīvesbiedru, kurš mājās pārradies pamatīgā alkohola reibumā un rīkojis nekārtības. Dzīvokļa īpašnieks pārrunu laikā skaidroja, ka no savas mājvietas patstāvīgi dosies prom un ļaus atpūsties dzīvesbiedrei un abu kopīgajai desmit gadus vecajai meitai. Vīrietis policistu klātbūtnē aizgāja.

Tomēr stundu vēlāk iereibušais kungs dzīvesvietā atgriezās un viņa dzīvesbiedre atkārtoti izsauca likumsargus. Policisti vīrieti nogādāja patversmē.

Ņemot vērā, ka naktī bērnam konstatēti nelabvēlīgi apstākļi, taču māte solīja tos novērst līdz ar iereibušā dzīvesbiedra došanos prom, policisti nolēma dienas laikā adresē atgriezties un pārliecināties par apstākļu uzlabošanos.

Neilgi pēc pulksten 18.00 policistiem dzīvokļa durvis atvēra bērna tēvs. Telpas bija piesmēķētas, savukārt uz galda stāvēja atvērta alkohola pudele. Manāmi iereibušais kungs stāstīja, ka pēc izgulēšanās patversmē devies uz darbu, bet vakarā atbraucis uz dzīvokli. Atgriežoties no darba, mājās pieķēris dzīvesbiedri ar citu vīrieti intīmā brīdī. Kungs abus netikļus izdzinis no dzīvokļa. Jautājot par kopīgā bērna atrašanās vietu, kungs paskaidroja, ka meitu pieskatot kaimiņiene.

Policisti sazvanīja bērna māti, kura paskaidroja, ka drīz ar meitu atgriezīšoties dzīvoklī. Policistiem sarunas laikā radās aizdomas, ka arī viņa ir alkohola reibumā. Pēc neilga laika bērna māte ar atvasi atgriezās dzīvoklī.

Veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās abiem vecākiem. Bērna tēvam konstatēts 2,77 promiļu reibums, savukārt bērna mātei - 3,52 promiļu reibums. Meitene šķirta no vecākiem un nogādāta drošā vidē, krīzes centrā.

Jāpiebilst, ka bērna tēvs policijas redzeslokā pēdējo gadu laikā nonācis vairākkārt - saistībā ar smēķēšanu bērnu laukumiņā, ģimenes un kaimiņu konfliktiem, kautiņiem, mitināšanos publiskā vietā un kāpņu telpā u.c. pārkāpumiem.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem, kā arī Rīgas bāriņtiesas darbiniekiem abu vecāku atbildības izvērtēšanai.