image009.jpg

25.novembrī īsi pēc pulksten 1.00 Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Juglas upē pamanīja nelegālu zvejas tīklu. Likumsargi izveidoja slēpni un uzsāka pārkāpuma izdarīšanas vietas novērošanu.

Pulksten 4.37 policisti pamanīja airu laivu, kurā sēdēja vīrietis. Kungs aizairējās līdz pārkāpuma izdarīšanas vietai un uzsāka nelegālā zvejas rīka izcelšanu no ūdens. Policisti par konstatēto nekavējoties paziņoja dežūrdaļai un paši devās pie pārkāpēja.

Vīrietis, ieraugot likumsargus, aši zvejas tīklu izmeta ūdenī. Pārrunu laikā viņš kategoriski noliedza zvejas rīka izmešanu ūdenī, apgalvojot, ka agrajā rīta stundā nolēmis tikai paairēties.

Pārbaudot airu laivu, konstatēti likumā paredzētā aprīkojuma trūkumi, tāpat zvejnieks nevarēja uzrādīt zvejas licenci.

Apsekojot ūdenstilpni, izmestais tīkls atrasts un izcelts no ūdens. Zivis tajā netika konstatētas.

Pārkāpuma izdarīšanas rīki konfiscēti, tai skaitā arī airu laiva.

Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgās atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā un ar aizliegtiem zvejas rīkiem. Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez tās.