image003.jpg

9. jūlijā neilgi pēc pulksten 14.00 Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja trīs pieaugušos ar diviem maziem bērniem. Visas personas bija aizgājušas uz kādu nomaļu vietu Daugavas krastā, kur pieaugušie viens otram nodeva šļirci. Tās saturu viņi injicēja rokās un kājās. Ziņkārīgie bērni devās pie pieaugušajiem, lai vērotu viņu darbības. Viens no vīriešiem vienu no bērniem atgrūda, savukārt otru pacēla aiz vienas kājas un pavilka tālāk. Uz notikuma vietu nosūtīta RPP Latgales pārvaldes autopatruļa.


Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, sazinājās ar videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri pārkāpējus caur kameru atpazina. Vienlaikus uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts policijas darbinieki.


Pēc neilga laika mediķi ieradās notikuma vietā, apskatīja abus puisēnus un konstatēja, ka viņiem hospitalizācija nav nepieciešama.


Mantu aplūkošanas laikā ievērots, ka sievietes somiņā atrodas desmit iepakojumi ar baltu nezināmas izcelsmes pulverveida vielu. Jautājot bērnu mātei, kas iepakojumos atrodas, viņa atklāja, ka tas esot heroīns.


Gadu un divus gadus vecie bērni nodoti Valsts policijas ekipāžas darbiniekiem. Savukārt pieaugušie aizturēti un nogādāti tuvākajā Valsts policijas iecirknī turpmāko procesuālo darbību veikšanai.


Par notikušo informēta Rīgas bāriņtiesa, kas lems par bērnu palikšanu ģimenē.