image003.jpg

7.novembrī jautājums par līdzšinējā policijas priekšnieka vietnieka Jura Lūkasa kandidatūru policijas priekšnieka amatam tika skatīts Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā, un 12.novembrī Rīgas domes sēdē pieņemts vienbalsīgs gala lēmums par Jura Lūkasa apstiprināšanu Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka amatā.

Oktobra nogalē J.Lūkasa kandidatūru šim amatam apstiprināja Iekšlietu ministrija.

Turpmākajam Rīgas Pašvaldības policijas darbam jaunais priekšnieks izvirza vairākus prioritāros virzienus – pastiprinot patruļu darbu mikrorajonos, sekojoši Ķengaraga, Purvciema un Pļavnieku patruļām, šādas patruļvienības tuvākajā laikā paredzēts izveidot arī Pārdaugavas mikrorajonos, tādējādi uzlabojot policijas operativitāti, reaģējot uz izsaukumiem un ar policijas klātbūtni veicot preventīvās funkcijas. Operatīvai saziņai ar pašvaldības policiju un maksimāli operatīva policijas pakalpojuma sniegšanai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iecerēts izveidot vienotu Rīgas Pašvaldības policijas operatīvā tālruņa numuru, uz kuru zvanot, tiks pieņemti un apkalpoti iedzīvotāju izsaukumi diennakts režīmā.

J.Lūkass uzsver mūsdienīgu tehnisko līdzekļu, kā videonovērošanas sistēma, attīstīšanas nozīmi sabiedriskās kārtības un drošības paaugstināšanai, kas ir ekonomiski pamatots risinājums, raugoties ilgākā laika posmā, kas ietaupa līdzekļus, darbojas preventīvi un būtiski ietekmē policijas operatīvu reaģēšanu uz notikumiem.

Drīzumā plānots izveidot jaunu pašvaldības policijas struktūrvienību – nodaļu, kuras darbinieku uzdevumi būs saistīti  ar specifiskiem pārkāpumiem, kā piemēram šobrīd aktuālās problēmas - „legālo narkotiku” izplatības ierobežošana.

Policijas priekšnieka ieskatā būtisks jautājums ir arī darbs ar personālu, kas nozīmē policijas darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana, teorētisko un praktisko apmācību efektīva organizēšana, darbinieku vērtību sistēmas un motivēšanas sistēmas izstrāde un pilnveidošana.

J.Lūkass darbu pašvaldības policijā uzsāka 1991.gadā kā RPP pārvaldes Latgales priekšpilsētas nodaļas sevišķi svarīgu uzdevumu inspektors un, pakāpeniski kāpjot pa karjeras kāpnēm, kopš 2003.gada ir bijis RPP priekšnieka vietnieks.

Kopš 2006.gada Lūkass saņēmis vairāk kā 20 dažādus apbalvojumus, tostarp saņēmis Zelta goda zīmi par nopelniem policista darbā, 2002.gadā - pirmās pakāpes Goda zīmi par ieguldījumu RPP izveidošanā, kā arī Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta Atzinības zīmi. 2004.gadā viņam piešķirta 1991.gada Barikāžu aizstāvju piemiņas zīme, bet 2008.gadā - Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas pirmās pakāpes goda zīme "par nopelniem Militārās policijas attīstībā" un NBS komandiera Goda raksts, kā arī citas pateicības un atzinības.

Lūkass 2003.gadā Sociālo tehnoloģiju augstskolā ieguvis jurista kvalifikāciju un bakalaura grādu tiesību zinātnēs, bet 2008.gadā Latvijas Universitātē ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā.