14 gadīga meitene ierodas Rīgā satikties ar divas dienas pazīstamu draudzeni un naktī paliek uz ielas

14 gadīga meitene ierodas Rīgā satikties ar divas dienas pazīstamu draudzeni un naktī paliek uz ielas

Piektdien, 22. jūlijā, neilgi pirms 1.00 naktī Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša, kurš skaidroja, ka Ziepniekkalnā pie viņa pēc palīdzības vērsās kāda nepilngadīga meitene ar lūgumu aizvest viņu uz mājām Inčukalnā. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Zemgales pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi sastapa policijas izsaucēju un nepilngadīgo meiteni. Vīrietis skaidroja, ka meitene lūgusi aizvest viņu mājās, jo viņas draudzene neesot ļāvusi pārnakšņos pie viņas līdz rītam un aizgājusi mājās.

Nepilngadīgā meitene apgalvoja, ka esot patstāvīgi atbraukusi uz Rīgu satikties ar draudzeni, kuru pazīstot vien divas dienas. Abas esot iepazinušās vietnē “Snapchat” un nolēmušas satikties.

14 gadīgā meitene ieradusies Rīgā jau no rīta ar vilcienu un ar draudzeni visu dienu pavadījušas kopā līdz draudzene ap pulksten 22.00 devās mājās, nespējot sniegt naktsmājas no Inčukalna atbraukušai meitenei.

Taču, kad divas dienas pazīstamā draudzene devās mājās, meitene konstatēja, ka viņas telefons ir izlādējies un nespēj nevienam piezvanīt, tādēļ pēc vairāku stundu klaiņošanas uzrunāja kādu vīrieti uz ielas, kurš nekavējoties izsauca policijas ekipāžu.

Diemžēl 14 gadīgajai meitenei nebija neviena zināma persona, kura varētu meiteni izmitināt Rīgā. Tāpat ilgu laiku nebija iespējams sazināties ar meitenes māti, kurai tajā brīdī bija notikusi ķibele ar telefonu. Turklāt meitene skaidroja, ka māte šobrīd atrodas pie draudzenes Cēsīs.

Nepilngadīgā meitene dzīvo daudzbērnu ģimenē, tomēr neviens no ģimenes tajā brīdī nevarēja ierasties Rīgā un aizvest viņu mājās.

Policijas darbinieki nolēma klaiņojošo meiteni nogādāt drošā vidē – krīzes centrā. Informācija par notikušo nodota RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kura vērtēs notikušo un situāciju ģimenē, kā arī informēs attiecīgās iestādes Inčukalnā.

*Ilustratīvs attēls no pexels.com