Mūsu mājaslapa, tāpat kā daudzas citas mājaslapas, izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu nepārtrauktu un efektīvu mājaslapas darbu un lietotājam garantētu iespēju personalizēti izmantot Internetu.

 

Sīkdatnes

 

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kas tiek nosūtīta uz jūsu datoru vai mobilo iekārtu mājaslapas apmeklēšanās laikā un ko mājaslapa saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties jūsu iestatījumus vai uzlabot lietotāja ērtības.

Personas datu aizsardzības speciālists: Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju drošības centrs, adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, e-pasts: dac@riga.lv

Sīkdatņu veidi

 

Personīgās sīkdatnes

Mūsu mājaslapa izmanto tehniskās sīkdatnes, ko tieši izmanto pirmās puses mājaslapa (tas ir, bez trešās puses iejaukšanās) ar vienu mērķi – pārsūtīt ziņojumu elektroniskajā tīklā, vai informācijas uzņēmuma pakalpojumu sniedzējam stingri noteiktā apjomā, lai sniegtu šādu pakalpojumu ar lietotāja pieprasījumu skaidrā formā. Tehniskās sīkdatnes netiek izmantoti citiem mērķiem.

 

Sesiju sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek uzskatītas par nepieciešamām, tā kā ļauj mājaslapai darboties bez pārtraukumiem. Piemēram, tie uztur savienojumu Interneta lietošanas laikā, izslēdzot atkārtotus mājaslapas prasījumus attiecībā uz pieslēgumu, pārvietojoties starp lapām, vai ļauj autorizēties ieejai sadaļās ar ierobežotu pieeju.

 

Funkcionālās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ļauj atcerēties lietotāja izvēli Interneta lietošanas laikā, piemēram, valodu, ģeogrāfisko izvēli un citu.

 

Analītiskās sīkdatnes

Turklāt tikai statistiskiem mērķiem mūsu mājaslapa izmanto analītiskās sīkdatnes, ko izstrādā un sniedz trešā puse. Tiek izmantots Google Analytics dienests apmeklējumu monitoringam. Analītiskās sīkdatnes palīdz saprast, kā tieši tiek izmantota mājaslapa. Informācija, kas tiek analizēta kopumā un anonīmi, ļauj, piemēram, uzzināt, kuras mājaslapas sadaļas apmeklētājus interesē visvairāk, cik lietotāju apmeklē mūsu mājaslapu dienas laikā vai caur kāda tipa ierīcēm viņi ienāk (dators, planšete, telefons). Sīkāka informācija pieejama mājaslapā https://www.google.com/analytics/learn/privacy.html?hl=lv

 

Izmantotās sīkdatnes rpp.riga.lv mājaslapā

pll_language – šajā sīkdatnē tiek glabāts mājaslapas apmeklētāja valodas kods. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu valodu iespēju mājaslapā.
PHPSESSID – nodrošina sesiju izmantošanu mājaslapā.
euCookie – tiek izmantots, lai saglabātu informāciju, ka lietotājs ir piekritis sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Sīkdatņu pārvaldība

 

Pēc vēlēšanās varat sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. Plašāk lasiet šeit: aboutcookies.org Varat izdzēst visas sīkdatnes, kuras ir jūsu datorā, un lielāko daļu pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana datorā. Taču tādā gadījumā jums būs pašrocīgi jāpielāgo daži iestatījumi ikreiz, kad apmeklēsiet vietni, un varbūt nedarbosies daži pakalpojumi un funkcijas.

Sīkdatnes Rīgas pašvaldības policijas mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no izvēlnēm “Pieņemt sīkdatnes” / “Nepieņemt sīkdatnes” . Ja vēlaties pārskatīt savu izvēli, nospiediet mājaslapas apakšējā daļā pogu “Noņemt sīkdatnes” un sīkdatnes, kas pievienotas no Rīgas pašvaldības policijas mājaslapas tiks noņemtas. Ja tomēr vēlaties atkārtoti izdarīt izvēli, nospiediet pogu “Pārskatīt sīkdatņu lietošanu” un veiciet atkārtotu izvēli.