Aizvadītajā naktī Rīgas pašvaldības policija uzsākusi 15 administratīvo pārkāpumu procesus
Fotoattēls - LETA

Aizvadītajā naktī Rīgas pašvaldības policija uzsākusi 15 administratīvo pārkāpumu procesus

Rīgas pašvaldības policija no 30.decembra pulksten 22.00 līdz 31.decembra pulksten 5.00 Rīgā reģistrējusi 84 notikumus saistībā ar ārkārtas stāvokļa neievērošanu, tostarp veiktas 96 personu pārbaudes, kuras atradās uz ielas nakts laikā. Kopā aizvadītajā naktī uzsākti 15 administratīvo pārkāpumi procesi.

Iemesli, kādēļ cilvēki atradušies ārpus savas dzīvesvietas, bijuši dažādi, tomēr lielākoties pārkāpumi fiksēti salīdzinoši neilgi pēc aizliegtā laika – pulksten 22. Tāpat Rīgas pašvaldības policija pirmajā komandantstundas dienā lielākoties izteikusi mutiskus aizrādījumus un veikusi plašu skaidrojošo darbu. Tikai gadījumos, kuros atklājies, ka tiek pārkāpta ne tikai komandantstunda, bet arī pulcēšanās (ciemošanās) aizliegums, policija noformējusi sodus.

Vienā no gadījumiem Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki pamanīja kādu jaunu vīrieti Elizabetes ielā pēc pulksten 22.00. Pārrunu laikā atklājās, ka persona no pulksten 17.00 spēlējot “Pokemon GO”. Jaunais vīrietis atzina savu vainu un solījās turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību noteiktajiem ierobežojumiem. Personai piemērots minimālais naudas sods – 10 eiro.

Neilgi pēc tam Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki Krišjāņa Valdemāra ielā apturēja kādu jaunu vīrieti. Šajā gadījumā policisti sastapās ar visai nievājošu attieksmi. Tāpat jaunais vīrietis nevēlēs nosaukt savus datus, kā arī paskaidrot, kāpēc pēc pulksten 22.00 atradies ārpus savas dzīvesvietas. Visbeidzot, notikuma vietā noskaidrots, ka vīrietis apzināti devies uz ielas, lai “pārbaudītu mājsēdes režīmu”. Izvērtējot notikušā apstākļus, likumsargi viņam piemēroja 100 eiro naudas sodu.

Savukārt kādā citā gadījumā Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki īsi pēc pulksten 22.00 bija atturējuši arī Valsts policijas darbinieci, kura, pabeidzot dežūru, devās mājup. Policiste jau bija paredzējusi, ka līdz komandantstundai nepaspēs nokļūt mājās, tāpēc jau laicīgi bija sagatavojusi pašapliecinājumu.

Turpretī Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu privātu ballīti Dzirciemā. Ierodoties notikuma vietā, sastapta sešu cilvēku kompānija. Dzīvokļa iemītniece paskaidroja, ka dzīvoklī dzīvojot kopā ar vīru, kurš atrodoties darbā. Lai pašai nebūtu garlaicīgi viņa pie sevis bija uzaicinājusi trīs vīriešus un vienu sievieti. Visi notikuma dienā lietojuši alkoholu. Pret katru no personām uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Aptuveni tajā pašā laikā Pļavniekos Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki ievēroja kādu manāmi iereibušu jauniešu pāri. Jaunieši paskaidroja, ka, neskatoties uz aizliegumu, ciemojušies pie draugiem. Saistībā ar notikušo uzsākti divi administratīvie pārkāpumu procesi. Pārrunu laikā abi nedaudz atžirga un bija spējīgi paši nokļūt līdz savai dzīvesvietai.

Nedaudz vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki pie kādas Pļavnieku daudzdzīvokļu ēkas sastapa kādu manāmi iereibušu vīrieti, kurš vienā rokā turēja aizdedzinātu smēķi, bet otra rokā – atvērtu alus pudeli. Arī šajā gadījumā atklājās, ka vīrietis pirms brīža ciemojies pie drauga. Policistu klātbūtnē vīrietis izmeta atvērto alkohola iepakojumu un devās uz savām mājām. Saistībā ar notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt kādā citā notikumā Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki Pulkveža Brieža ielā pamanīja divas acīmredzami nepilngadīgas personas. Drīz vien atklājās, ka jaunieši nav sasnieguši arī 16 gadu vecumu, lai vispār atrastos uz ielas bez vecāku uzraudzības. Tāpat likumsargi pamanīja, ka meitenei ir pārsista lūpa un pirksti aplipuši ar asinīm. Izjautājot par notikušo, noskaidrots, ka jaunieši ciemojušies pie draugiem. Ciemošanās laikā meitene ar vienu no draugiem izkāvusies. Lai pārbaudītu gūtos miesas bojājumus, izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Drīz pēc tam meitene hospitalizēta, savukārt puisis aizvests uz mājām.

Policijas novērojumi liecina, ka lielākoties personas, kuras atradās no pulksten 22.00 līdz pulksten 5.00 ārpus savas mājvietas, bija alkohola reibumā. Turklāt redzeslokā nonākuši tie, kuri, neskatoties uz valstī noteiktajiem aizliegumiem, arī devušies arī ciemos. Piemēroti sodi svārstās no 10 – 50 eiro, tikai dažos gadījumos personām piemēroti 100 eiro naudas sodi.