Aizvadītajā nedēļā par dažādiem pārkāpumiem uzsākti 1451 administratīvā pārkāpuma procesi

Aizvadītajā nedēļā par dažādiem pārkāpumiem uzsākti 1451 administratīvā pārkāpuma procesi

Laikā no 12. marta līdz 18. martam Rīgas pašvaldības policija (RPP) par dažādiem pārkāpumiem uzsākusi 1451 administratīvā pārkāpuma procesu. Kopumā RPP šajā laika periodā reģistrēja 4025 notikumus. No tiem lielākais notikumu skaits bijis RPP Kurzemes pārvaldē – 20% no visiem reģistrētajiem notikumiem.

Šajā periodā palielinājies RPP Videonovērošanas centrā fiksēto pārkāpumu skaits – kopumā RPP videokamerās galvaspilsētā konstatēti 63 pārkāpumi.

Savukārt nedēļas griezumā samazinājies notikumu skaits par ģimenes konfliktiem – RPP kopumā reģistrējusi 9 šādus notikumus, salīdzinoši iepriekšējā nedēļā tie bija 32 notikumi. Nemainīgs palicis RPP redzeslokā nonākušo nepilngadīgo personu skaits, t.i., 137.

Piektdienas, 15. marta, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policija no Valsts policijas (VP) saņēma informāciju, ka Imantā, pieaugušajiem nemanot, no savas dzīvesvietas izgājis 5 gadus vecs zēns. Informācija nekavējoties tika nodota visām RPP Kurzemes pārvaldes ekipāžām. Apsekojot apkaimi, pēc aptuveni 30 minūtēm likumsargiem izdevās atrast zēnu, kurš klaiņoja pa ielām. RPP ekipāža bērnu sveiku un veselu nogādāja viņa dzīvesvietā, kur viņu sagaidīja norūpējusies māte ar Valsts policijas darbiniekiem. Sieviete paskaidroja, ka uz laiku savu jaunāko dēlu bija atstājusi pieskatīt savam 18 gadus vecajam dēla, kurš nebija pamanījis, ka brālis kādā brīdī pametis dzīvesvietu. Tikai brīdī, kad mājās ieradās meita, noskaidrojās, ka jaunākais dēls vairs neatrodas dzīvesvietā. Likumsargi veica preventīvas pārrunas ar bērnu māti un pārliecinājās par apstākļiem dzīvesvietā.

Savukārt sestdien, 16. martā, patrulējot Juglā, RPP Vidzemes pārvaldes ekipāža kādā krustojumā ievēroja “Bolt Drive” nomas automašīnu, kas centās uzsākt braukšanu, bet vadītāja vietā esošā persona, ieraugot tuvojoties likumsargus, pārsēdās blakussēdētāja vietā. Pārrunu laikā ar automašīnā esošajiem, atklājās, ka automašīnu vadīja nepilngadīga jauniete. Pēc cita automašīnas pasažiera liecībām jauniete esot gribējusi izmēģināt vadīt transportlīdzekli, lai arī viņai nav autovadītāja tiesības. Uz notikuma vietu tika izsaukta VP. Sarunas laikā ar aizturēto jaunieti RPP darbiniekiem radās aizdomas par viņas atrašanos alkohola reibumā. VP darbiniekiem veicot alkohola izelpas testu, aizdomas apstiprinājās – jaunietes izelpā tika konstatētas 1,37 promiles alkohola. Par nepilngadīgās personas atrašanos reibuma stāvoklī uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Nepilngadīgā jauniete tika nodota VP darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

RPP nedēļas atskaite par laika periodu no 2024. gada 12. marta līdz 18.martam