Aprīļa trešajā nedēļā Rīgā reģistrēti 4259 ar sabiedrisko kārtību saistīti notikumi

Aprīļa trešajā nedēļā Rīgā reģistrēti 4259 ar sabiedrisko kārtību saistīti notikumi

Šī gada aprīļa trešajā nedēļā, laikā no 16. aprīļa līdz 22. aprīlim, Rīgas pašvaldības policija (RPP) reģistrējusi 4259 notikumus, no tiem lielākais notikumu skaits bijis Latgales pārvaldē – 20 % no visiem reģistrētajiem notikumiem. Arī šajā periodā turpināja pieaugt RPP par dažādiem pārkāpumiem uzsākto administratīvā pārkāpuma procesu skaits – šajā nedēļā uzsākti 2786 procesi, kas ir par gandrīz 500 procesiem vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Šajā nedēļā RPP Videonovērošanas centrā videokamerās fiksēti 44 pārkāpumi, RPP redzeslokā nonākušas 157 nepilngadīgas personas, kā arī reģistrēti 25 ģimenes konflikti.

Savukārt par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu uzsākti vairāk nekā 2600 administratīvā pārkāpuma procesi, no tiem 1637 gadījumos pieņemti lēmumi par procesa uzsākšanu un soda piemērošanu par transportlīdzekļa vadīšanu pa sabiedriskā transporta joslu. 60 gadījumos RPP piemērojusi brīdinājumu par pamestām automašīnām, bet 8 gadījumos pieņemts lēmums par automašīnu piespiedu pārvietošanu.

Otrdienas, 16. aprīļa, vēlā vakarā RPP Kurzemes pārvaldes ekipāža, patrulējot Imantā, ievēroja divus jauniešus, kuri bija uzkāpuši uz baļķvedēja piekabes un, turoties pie baļķiem, pārvietojās pa ielu, apdraudot savu dzīvību. Likumsargi nekavējoties deva rīkojumu apturēja transportlīdzekli.  Pēc tam, kad abi jaunieši no tā nokāpa, tika noskaidroti viņu personas dati, kā arī secināts, ka jaunieši atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē. Jaunieši likumsargiem pastāstīja, ka vēlējušies ar baļķvedēju nokļūt Ziepniekkalnā. Fūres automašīnas vadītājs atzina, ka nebija pamanījis, ka automašīnas aizmugurē līdzi braukuši jaunieši. Par šo ekstrēmo izbraucieni jauniešiem tika piemērots naudas sods – katram 100 eiro apmērā.

Naktī uz ceturtdienu, 18.aprīli, Vecrīgā RPP videonovērošanas kamerās tika ievērotas personas, kas publiskā vietā nevērīgi rīkojās ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu. Uz notikuma vietu nekavējoties devās policijas darbinieki, kuri 11. Novembra krastmalā sastapa video fiksētos vīriešus. Pārbaudes laikā pie viena no vīriešiem tika atrasts gāzes ierocis, kas bija pielādēts un sagatavots lietošanai. Pārbaudot personas datus, noskaidrots, ka nevienam no vīriešiem nav reģistrētu ieroču. Personas skaidroja, ka esot filmējušas video personīgām vajadzībām. Ņemot vērā konstatēto un aizdomas, ka vīrietis, pie kura tika atrasts gāzes ierocis, bija reibumā, likumsargi viņu aizturēja. Par notikuši tika informēta Valsts policija, kuras darbinieki ieradās notikuma vietā turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Savukārt, piektdien, 19. aprīlī īsi pirms pulksten 22.00 vakarā, patrulējot Maskavas forštatē, RPP Latgales pārvaldes darbinieki ievēroja “Volkswagen” markas automašīnu, kam nebija aizmugurējās numurzīmes. Tika pieņemts lēmums apturēt un pārbaudīt minēto transportlīdzekli. Sarunas laikā likumsargi konstatēja, ka automašīnas vadītājs ir alkohola reibumā. Autovadītājs skaidroja, ka ir izdzēris vienu pudeli alus un sēdies pie automašīnas stūres dzēris, jo vēlējies uzpildīt degvielu. Pārbaudot autovadītāja personas datus, likumsargi noskaidroja, ka vīrietim nav autovadītāja apliecības, bet, pārbaudot informāciju par transportlīdzekli, konstatēts, ka auto nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē, jo tam nav derīga OCTA un nav izieta tehniskā apskate. Autovadītājs tika aizturēts un uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā. Autovadītāja izelpā vēlāk pārbaudē konstatētas aptuveni 1,8 promiles alkohola.

Dati par Rīgas pašvaldības policijas paveikto aprīļa trešajā nedēļā - 16.04.-22.04.2024.