Ar kāda aculiecinieka palīdzību policijai izdodas notvert dzērājšoferi

Ar kāda aculiecinieka palīdzību policijai izdodas notvert dzērājšoferi

Svētdien, 15.augustā, pulksten 5.00 pie Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbiniekiem vērsās kāda persona, kura pirms neilga laika degvielas uzpildes stacijā ievērojusi manāmi iereibušu BMW markas transportlīdzekļa vadītāju.

Likumsargi devās ziņotāja norādītajā virzienā. Drīz pēc tam Eksporta ielā pamanīts iedzīvotāja norādītais transportlīdzeklis. Izmantojot gaismas un skaņas signālus, autovadītājam doti vairākkārtīgi rīkojumi nekavējoties automašīnu apturēt. Sākotnēji autovadītājs mēģināja no policijas operatīvā transportlīdzekļa aizbēgt, ka arī ignorēja policista rīkojumus automašīnu apturēt.

Brīdī, kad autovadītājs nolēma tomēr apstāties, policisti izskrēja no operatīvā transportlīdzekļa. Lai novērstu apturētā transportlīdzekļa kustību, nekavējoties tika izņemtas no aizdedzes atslēgas.
Pārrunu laikā apstiprinājās iedzīvotāja aizdomas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Līdz ar to uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki.

Gaidot Valsts policijas darbiniekus, transportlīdzekļa pasažieris parūpējās par to, lai arī viņu sauktu pie administratīvās atbildības. Pasažieris, neskatoties uz vairākkārtīgiem policistu aizrādījumiem, nokārtoja dabiskās vajadzības netālu esošajā atkritumu tvertnē. Līdz ar to vīrietim piemērots administratīvais sods par dabisko vajadzību nokārtošanu neatļautā vietā. Notikuma vietā piemērots naudas sods 50 eiro apmērā.

Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradās Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki. Jāpiebilst, ka transportlīdzekļa vadītājs atteicās notikuma vietā veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, tāpēc viņš nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

Par soda apmēru dzērājšoferim lems Valsts policija. Tomēr jāatzīmē, ka par šādu pārkāpumu normatīvajos aktos paredzēts naudas sods līdz pat 2000 eiro, kā arī tiesību atņemšana uz pieciem gadiem.