Autovadītāja Mežaparkā pamatīgā alkohola reibumā ietriecas citā transportlīdzeklī

Autovadītāja Mežaparkā pamatīgā alkohola reibumā ietriecas citā transportlīdzeklī

Trešdien, 30. novembrī, neilgi pēc pulksten 15.00, patrulējot Mežaparka apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki pamanīja divus transportlīdzekļus, starp kuriem bija notikusi sadursme, pēc kā likumsargi apturēja operatīvo transportlīdzekli un uzrunāja avārijā iesaistītās personas.

Sarunas laikā noskaidrojās, ka sieviete, kura izraisīja sadursmi, veicot labo pagriezienu, iebrauca pretējā virziena joslā un ietriecās citā transportlīdzeklī, kas stāvēja pie luksofora, gaidot zaļo signālu. Cietušā transportlīdzekļa vadītājs paskaidroja, ka uz notikuma vietu jau ir uzsaukta Valsts policija un autovadītāja, kura izraisīja avāriju, uzvedas neadekvāti.

Uzrunājot sievieti, radās pamatotas aizdomas, ka viņa ir alkohola reibumā, par ko liecināja sievietes neskaidrā runa, grīļošanās un alkoholam raksturīgā smaka. Sākumā sieviete apgalvoja, ka alkoholu lietojusi pirms divām dienām, taču pēc brīža atzina, ka esot dzērusi somā esošo balzāmu.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas ekipāža un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura pārbaudīja sievietes veselības stāvokli un secināja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Taču, veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, sievietei uzrādīja 2,56 promiļu reibumu.

Ņemot vērā notikuma apstākļus, Valsts policija vērtēs autovadītājas atbildību par sadursmē izraisītajām sekām un braukšanu alkohola reibumā.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, paredzēta kriminālatbildība, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Tāpat Krimināllikums dzērājšoferiem paredz transportlīdzekļa konfiskāciju.

*Ilustratīvs attēls no pixabay.com