Brasā nepilngadīgs grafiti mākslinieks izpaužas uz neapdzīvotas ēkas sienas

Brasā nepilngadīgs grafiti mākslinieks izpaužas uz neapdzīvotas ēkas sienas

Trešdien, 10. augustā, neilgi pēc 20.30 vakarā, patrulējot Brasas apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, iebraucot pagalmā, pamanīja kādu jaunieti, kurš ātri paņēma somu, aizskrēja citā virzienā un pazuda no redzesloka. Policistiem radās aizdomas, ka jaunietis varētu būt zīmējis uz ēkas sienas, jo gaisā bija jūtama krāsas smaka.

Apsekojot apkārtni, likumsargi netālu esošajā adresē sastapa iepriekš pamanīto jaunieti, kurš pats atzina, ka esot apzīmējis kādas ēkas sienu. Policijas darbinieki ar jaunieti devās uz notikuma vietu, lai noskaidrotu apstākļus.

Nepilngadīgais jaunietis parādīja vietu, kur un ko zīmēja. Tāpat jaunietis skaidroja, ka esot tikai ar melnas krāsas flakonu apvilcis cita mākslinieka zīmēto zīmējumu un uzskatot, ka tas izskatoties skaisti. Savu nodarbošanos pamatoja ar to, ka ēka jau tāpat esot apzīmēta un tur neviens nedzīvojot.

Kārtības sargi paskaidroja, ka ir aizliegts zīmēt uz svešām ēkas fasādēm, neskatoties uz to, ka apzīmētā ēka nav apdzīvota.

Atbildība par jaunieša rīcību tiks vērtēta sadarbība ar Valsts policiju, jo par mantas tīšu bojāšanu ir iespējams uzsākt kriminālprocesu. Tāpat tika informēta jaunieša māte.

*Attēls no notikuma vietas