Četru jauniešu kompānija kādam guļošam puisim Vecrīgā uz ielas nozog mobilo telefonu

Četru jauniešu kompānija kādam guļošam puisim Vecrīgā uz ielas nozog mobilo telefonu

Svētdien, 11. septembrī, neilgi pēc 6.00 rītā Rīgas pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki kamerā pamanīja guļošu jaunieti Vecrīgā. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Centra pārvaldes ekipāža, savukārt videonovērošanas centra darbinieki turpināja uzraudzīt situāciju caur kameras aci. Kamēr ekipāža bija ceļā, guļošajam garām gāja četru jauniešu kompānija, no kuras viens jaunietis apstājās pie guļošās personas un no kabatas izņēma mobilo telefonu.

Mirkli vēlāk policisti ieradās notikuma vietā un uzmeklēja jauniešu kompāniju, kurai tika izskaidrots policijas ierašanās iemesls. Kārtības sargi 16 gadus vecajam pārkāpējam uzrādīja video ierakstu, kurā fiksēts pārkāpums, taču jaunietis noliedza, ka būtu nozadzis kādam mobilo telefonu.

Apskatot jaunieti un pārbaudot viņa mantas, nozagtais telefons netika atrasts. Tāpat arī pie pārējiem jauniešiem guļošā puiša telefons neatradās. Neskatoties uz to, pārkāpējs tika aizturēts un ar cietušo personu nogādāts Valsts policijas iecirknī.

Vēlāk 16 gadīgais neģēlis atzina savu vainu un norādīja vietu, kur to bija paslēpis, tādēļ cietušajam izdevās atgūt savu mobilo telefonu.

Ņemot vērā notikuma apstākļus, Valsts policija vērtēs jaunieša atbildību par izdarīto pārkāpumu.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka par zādzību paredzēta kriminālatbildība, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

*Attēls no notikuma vietas