Dārzciemā aizturēts ģimenes skandalētājs narkotiku reibumā
Attēls no notikuma vietas

Dārzciemā aizturēts ģimenes skandalētājs narkotiku reibumā

23.februārī pulksten 21.19 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu ģimenes konfliktu Dārzciemā. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes ekipāža.

Likumsargi norādītā nama kāpņu telpā sastapa manāmi satrauktu sievieti. Ziņotāja pastāstīja, ka pie dzīvesbiedra ciemojušies draugi. Vakara gaitā visi lietojuši alkoholu. Arī viņa pati esot izdzērusi divus ruma kokteiļus. Pēc draugu aiziešanas sieviete pieķērusi dzīvesbiedru slēpjam šļirci. Apreibušais kungs pēkšņi uzsācis konfliktu, apgalvojot, ka mīļotā no viņa esot noslēpusi heroīnu. Vīrietis, izmētājot dzīvoklī esošās mantas, sievietei atzinies, ka pazaudēto narkotiku saišķi plānojis pārdot. Sieviete atcirtusi, ka izsaukšot policiju. Tas dzīvesbiedru sadusmojis vēl vairāk un viņš sācis plēst traukus. Ziņotāja policistiem skaidroja, ka agrāk vīrietis cīnījies ar atkarību, taču vairākus gadus no aizliegto vielu lietošanas atturējies.

Izsaucēja policistus ieaicināja dzīvoklī, kur sastapts apreibušais vīrietis. Veikta personu datu pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka vīrietis ir izsludināts meklēšanā ar piemērojamo drošības līdzekli – apcietinājums. Persona aizturēta un nogādāta tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Vienā no istabām likumsargi pamanīja arī abu notikumā iesaistīto personu atvasi. Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, lai pārliecinātos par zīdaiņa veselības stāvokli. Medicīniskās pārbaudes laikā konstatēts, ka bērnam ir galvas sasitums, līdz ar to mediķi nolēma veikt plašākus izmeklējumus slimnīcā. Tāpat ievērots, ka zīdainis vairākas dienas neesot mazgāts.

Mājokļa apsekošanas laikā pamanīts, ka virtuvē ir sakrājusies netīru trauku kaudze. Uz viena no netīrajiem šķīvjiem ievērots vīrieša meklētais vīstoklis. Narkotiku izņemšanai izsaukti Valsts policijas darbinieki. Sieviete apgalvoja, ka bērnam neatbilstošos apstākļus notikuma dienā radījis bērna tēvs, lai gan izlietnē pamanīti ar pelējumu apauguši trauki, bet pa sienu rāpoja tarakāns.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 1,65 promiļu reibumā.

Apstākļu pārbaudīšanai arī nākamajā dienā uz notikuma vietu nosūtīta policijas ekipāža. Pārbaudes laikā konstatēts, ka bērna māte nav alkohola reibumā. Dzīvoklis bija sakopts, telpas izvēdinātas un bērns pēc mediķu aprūpes bija atvests mājās un apkopts.

Lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai, kā arī nepieciešamības gadījumā atkārtotu pārbaužu veikšanai un citu dienestu piesaistīšanai.