Daugavgrīvā no pamatīgi iereibušas mātes šķirts zīdainis

Daugavgrīvā no pamatīgi iereibušas mātes šķirts zīdainis

14.decembrī pulksten 22.37 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu konfliktu vienā no Daugavgrīvas dzīvokļiem. Ziņotājs skaidroja, ka blakus dzīvoklī mitinoties pieaugušie ar zīdaini. Starp pieaugušajiem izcēlies konflikts, kura laikā bērns bez mitas raudājis. Apstākļu noskaidrošanai uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa.

Likumsargi, apsekojot norādīto dzīvokli, sastapta trīs pieaugušos manāmā alkohola reibumā ar zīdaini. Starp pieaugušajiem bija arī bērna māte, kura agresīvi izturējās pret savu māti un viņas dzīvesbiedru. Tobrīd sieviete, kliedzot un streipuļot, rokās turēja savu atvasi. Drošības apsvērumu dēļ lūgts zīdaini nolikt gultiņā. Personas nenoliedza, ka kopīgās iedzeršanas laikā izcēlies konflikts.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2.02 promiļu reibumā. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnam veica medicīnisko pārbaudi. Mediķi nolēma zīdaini nogādāt slimnīcā. Sastādīts lēmums par bērna nošķiršanu no ģimenes.

Lietas materiāli saistībā bērna tiesību pārkāpumiem nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.