Divi vācieši sarīko pamatīgu jandāliņu vecpilsētā

Divi vācieši sarīko pamatīgu jandāliņu vecpilsētā

2.decembrī pulksten 3.22 Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur vecpilsētā izvietotajām kamerām pamanīja divus acīmredzami apreibušus vīriešus. Abi kungi pēkšņi paķēra kādu pie viesnīcas durvīm novietotu egli un to sāka skriešus nest prom. Kvartālu tālāk egle tika nomesta ielas vidū. Savukārt vīrieši apstājās pie blakus esošās ēkas. Viens no viņiem sāka klauvēties pie logiem. Tikmēr otrs mēģināja izraut tūju, kad tas neizdevās, viņš no puķu podiem izrāva vairākus augus un uzmeta tos gaisā. Tāpat abi mēģināja nolauzt arī turpat novietoto dekoratīvo laternu.

Informācija par notiekošo nodota tuvākajai Rīgas pašvaldības policijas ekipāžai, kuri, sekojot videonovērošanas centra darbinieku norādēm, abus vīriešus atrada vienā no vecpilsētas viesnīcām.
Pārrunu laikā atklājās, ka pārkāpēji ir Vācijas pilsoņi. Tūristi noliedza, ka veikuši videocentra piefiksētās darbības. Tomēr, kad kārtības sargi viņiem uzrādīja videomateriālus no notikuma vietām, abi izdarītajā atzinās.

Ņemot vērā, ka vīrieši uzvedās mierīgi, viņi aicināti doties uz operatīvo transportlīdzekli. Tur, uzsākot aizpildīt administratīvā pārkāpuma protokolus par sīko huligānismu, abi iesēdināti aizmugurējā pasažieru pusē. Īsi pirms protokoli tika nodoti pārkāpējiem, viņi pēkšņi atvēra pasažieru durvis. Viens no viņiem smejoties sāka skriet apkārt operatīvajam transportlīdzeklim, savukārt otrs metās bēgt. Neparastais bēgšanas mēģinājums bija īss – pēc brīža abi tika notverti un atvesti atpakaļ.

Jāpiebilst, ka viens no viņiem aizturēšanas laikā sāka vicināties ar rokām, iesitot pa likumsargam piestiprināto ķermeņa kameru. Video ierīce sitiena laikā tika sabojāta.

Aizdomās, ka viens no tūristiem varētu būt lietojis ne vien alkoholu, bet arī narkotikas, kā arī saistībā ar materiāliem zaudējumiem un bēgšanas mēģinājumu – abi vīrieši, pēc administratīvo pārkāpumu protokolu izsniegšanas, nu jau iesēdināti pagaidu aizturēšanas nodarījumā un nogādāti tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Katram no viņiem uz vietas piemērots arī administratīvais sods – 200 eiro apmērā.