Droša vasara pilsētas ielās un peldvietās!

Droša vasara pilsētas ielās un peldvietās!

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, Rīgas pašvaldības policija atgādina par drošību pilsētas ielās un peldvietās. Līdz ar brīvlaika sākšanos šodien tiek atzīmēta arī Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, kas ir īstais laiks vecākiem ar savām atvasēm pārrunāt drošības noteikumus, lai vasara noritētu bez starpgadījumiem.

Primāri bērniem un jauniešiem jāatgādina par to, cik svarīgi vienmēr ir informēt vecākus/tuviniekus par savu atrašanās vietu, tādēļ, dodoties ārpus mājām, svarīgi neaizmirst paņemt līdzi uzlādētu mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties ar vecākiem vai nelaimes gadījumā varētu ziņot operatīvajiem dienestiem.

Nozīmīgi atgādināt arī par drošību interneta vidē, pasekojot līdzi atvašu aktivitātēm – kas tiek publicēts un ar ko tiek komunicēts. Te arī jāpiekodina, ka nedrīkst iesaistīties aizdomīgās sarunās ar svešiniekiem ne tikai interneta vidē, bet arī pilsētas ielās.

Vasaras svelmē bērni un jaunieši arvien biežāk pārvietojās ar divriteņiem, skūteriem, skrituļslidām un elektroskrejriteņiem. Šķērsojot ielu, vienmēr jāpārliecinās par drošību, kā arī, pārvietojoties pa ietvi, nedrīkst apdraudēt gājējus. Arī, pavadot laiku pilsētas sporta laukumos, nedrīkst aizmirst par drošības noteikumiem.

Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem ūdenī un pie tā, aicinām bērnu un jauniešus izvēlēties peldēties kādā no Rīgas oficiālajām peldvietām, kur strādā glābēji. Nekādā gadījumā nedrīkst lekt ūdenī no paaugstinājumiem, kur tas nav atļauts, kā arī nedrīkst peldēt tālāk par bojām. Arī vecākiem jāatceras, ka, atpūšoties ar bērniem pie ūdenstilpēm, nepārtraukti jāpieskata savas atvases, jo Rīgas peldvietas pēc platības ir lielas un glābēji ne vienmēr var izsekot līdzi katram bērnam, kurš peldas vai spēlējas ūdenī un tā tuvumā.