Diennakts veikalā Pļavniekos atsavina 2263 alkohola pudeles

Diennakts veikalā Pļavniekos atsavina 2263 alkohola pudeles

Ceturtdien, 2. martā, sākoties “Drošākas Rīgas mēnesim”, Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvalde (RPP OVDUP) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) Ilūkstes ielā veica kādas tirdzniecības vietas pārbaudi ar kontrolpirkumu, kura laikā konstatēts, ka veikals tirgo alkoholiskos dzērienus, lai gan tam nav alkoholisko dzērienu licence.

Tirdzniecības vieta kārtības sargu redzeslokā bija nonākusi jau pirms vairākiem gadiem, un tajā regulāri tika konstatēta alkohola tirdzniecība naktīs, pēc kā VID anulēja alkohola tirdzniecības licences. Tomēr pēc katra pārkāpuma, veikalā darbu uzsāka cits uzņēmums, un turpināja nelegālo darbību. Taču šoreiz izrādījās, ka jaunais uzņēmums pat nav ieguvis alkohola tirdzniecības licenci, līdz ar to veikals nedrīkstēja tirgot alkoholu nevienā diennakts laikā.

Pēc kontrolpirkuma policijas darbinieki, apsekojot tirdzniecības objektu, papildus konstatēja, ka tiek pārkāpti arī Enerģijas dzērienu aprites likuma nosacījumi. Līdz ar to policijā uzsākts administratīvā pārkāpuma process par Enerģijas dzēriena aprites likuma neievērošanu, savukārt VID uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi akcīzes preču aprites jomā, kā arī no veikala un noliktavas izņemtas 2263 alkoholisko dzērienu pudeles.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka sadarbībā ar Valsts policiju un citām drošības struktūrām marts pasludināts par “Drošākas Rīgas mēnesi”. Proti, martā policija strādā pastiprinātā režīmā, veicot pārbaudes gan izklaides un tirdzniecības vietās, gan uz ceļiem, izglītības iestāžu apkārtnē un citur.