Rīgas centrā sešās izklaides vietās konstatēti vairāki pārkāpumi

Rīgas centrā sešās izklaides vietās konstatēti vairāki pārkāpumi

Šā gada 10. martā un naktī uz sestdienu, 11. martu, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki saistībā ar iniciatīvu “Drošākas Rīgas mēnesis” apsekoja trīspadsmit izklaides vietas un tirdzniecības objektus, lai apkarotu neatļautu pakalpojumu sniegšanu. No trīspadsmit kontrolpirkumiem sešos tika konstatēti pārkāpumi. Pārbaudes tika veiktas sadarbībā ar Valsts policijas (VP) un Valsts darba inspekcijas (VDI) darbiniekiem.

RPP Centra pārvaldes darbinieki ar Valsts policijas darbiniekiem, veicot kontrolpirkumu, kādā Kungu ielas bārā konstatēja, ka apmeklētājiem iekštelpās tiek piedāvāts smēķēt ūdenspīpi, līdz ar to netiek ievērotas Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma prasības. Saistībā ar pārkāpumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process, par ko paredzēts naudas sods no 1000 līdz 2500 eiro. Tāpat pret vairākiem bāra apmeklētājiem, kuri pārbaudes laikā pīpēja ūdenspīpi, uzsākti procesi par smēķēšanu neatļautā vietā. Papildus policijas darbinieki konstatēja divus augu smēķēšanas iepakojumus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, par ko notikuma vietā pret komersantu uzsākts vēl viens process.

Pēcāk tika apsekots kāds Mazās Smilšu ielas bārs un, veicot kontrolpirkumu, konstatēts, ka apmeklētājiem iekštelpās, ierādot vietu bāra telpās, tiek piedāvāts smēķēt ūdenspīpi. Par notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Telpu apsekošanas laikā notikuma vietā ieradās bāra īpašnieks, kurš kļuva agresīvs un par uzbrukumu amatpersonām tika nogādāts Valsts policijas iecirknī.

Nākamā tika apsekota kāda kafejnīca Palasta ielā, kurā konstatēts, ka divi darbinieki, pildot darba pienākumus, nespēj pielietot valsts valodu nepieciešamā apjomā, līdz ar to ar klientiem komunicē angļu valodā. Informācija par situāciju tika nodota Valsts valodas centram. Tāpat konstatēts, ka pie kafejnīcas nav demontēta vasaras terase, par ko informācija nosūtīta Pilsētas attīstības departamentam. Savukārt par to, ka kafejnīcas darbinieki nespēja uzrādīt AKKA/LAA atļauju par mūzikas atskaņošanu, informācija nosūtīta Valsts policijai.

Vēlāk Centra pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts darba inspekciju un RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieci veica Kaļķu ielas tirdzniecības vietas pārbaudi, piesaistot nepilngadīgu personu. Pārbaudes laikā jaunieti klubā neielaida. Tomēr pie ieejas konstatēta izvietota reklāma bez nepieciešamās atļaujas, par ko uzsākts process. Papildus konstatēts, ka līdzīgi kā Kungu ielas un Mazās Smilšu ielas bāros, apmeklētājiem tiek piedāvāts iekštelpās smēķēt ūdenspīpi, līdz ar to pret komersantu uzsākts process. Tāpat par smēķēšanu neatļautā vietā uzsākti vairākas administratīvā pārkāpuma lietas pret bāra apmeklētājiem. Apsekošanas laikā konstatēts, ka bāra telpās arī nav izvietotas zīmes par smēķēšanas aizliegumu, par ko pret komersantu uzsākts vēl viens process, par ko paredzēts naudas sods no 200 līdz 350 eiro.

Turpinot izklaides vietu apsekošanu, kopā ar VDI darbiniekiem tika apsekota kafejnīca Gleznotāju ielā, kur konstatēts, ka pie ieejas nav izvietotas smēķēšanu aizliedzošas zīmes, kā arī kafejnīcās iekštelpās apmeklētājiem redzamā vietā nav izvietota licence alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Pārrunājot situāciju ar atbildīgo personu, pieņemts lēmums dot laiku pārkāpumu novēršanai līdz trim dienām, pēc kā kafejnīca tiks apsekota atkārtoti.

Noslēdzot preventīvās pārbaudes, pēdējais tika apsekots bārs Elizabetes ielā, kur konstatēts, ka apmeklētājiem tiek piedāvāts iekštelpās smēķēt ūdenspīpi, kā arī atļauts smēķēt elektroniskās smēķēšanas ierīces, ierādot vietu smēķēšanai bāra telpās. Par notikušo uzsākts process. Tāpat pret personām, kuras smēķēja neatļautā vietā uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Pārējos septiņos tirdzniecības objektos, veicot kontrolpirkumu, pārkāpumi netika konstatēti.

Saistībā ar iniciatīvu “Drošākas Rīgas mēnesis” arī turpmāk Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju pastiprināti veiks dažādus profilaktiskos pasākumus sabiedriskās kārtības un drošības jomā Rīgā.

*Ilustratīvs attēls no pexels.com