Ēnu dienā Rīgas pašvaldības policijā viesojas 67 skolēni

Ēnu dienā Rīgas pašvaldības policijā viesojas 67 skolēni

Trešdien visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kurā jauniešiem bija iespēja sekot līdzi dažādu speciālistu darba gaitām. Arī Rīgas pašvaldības policija savas durvis vēra vairākiem desmitiem jauniešu, kuri vēlējās redzēt policijas darbu no iekšienes un, iespējams, kā savu pirmo darba vietu izvēlēties tieši Rīgas pašvaldības policiju.

Šogad atšķirībā no citiem gadiem skolēniem tika dota iespēja ēnot ne tikai likumsargus, bet arī vienu no Rīgas pašvaldības policijas preses pārstāvjiem. Ēnas stājās raidījuma “Degpunktā” kameras priekšā un izstāstīja par kādu notikumu Imantā.

Savukārt citas ēnas dienas sākumā devās uz Rīgas pašvaldības policijas dežūrdaļām, kur varēja paskatīties kā tiek pieņemti izsaukumi un kā autopatruļas dodas uz notikumu vietām.

Nedaudz vēlāk skolēni devās uz Rīgas pašvaldības policijas vēstures muzeju, kur uzzināja par Rīgas pašvaldības policijas izveidošanu, struktūru, kompetenci un veicamajiem uzdevumiem. Ēnas uzrunāja arī Gada policists 2018 – Māris Maļinovskis, kurš savus amata pienākumus veic RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā. Savukārt daži drosmīgākie izmēģināja savus spēkus pret Intruktoru vienības pārstāvi pilnā ekipējumā.

Dienas beigās daļai skolēnu Ēnu diena noslēdzās Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centrā, savukārt pilngadīgajiem skolēniem tika dota iespēja doties uz šautuvi, kur tika aizvadīts “sausais” treniņš kopā ar labākajiem RPP šāvējiem.

Kopā Rīgas pašvaldības policijā viesojās 67 jaunieši, turklāt liela daļa no tiem bija mērojuši tālu ceļu no Ventspils, Daugavpils, Olaines, Tukuma, Jelgavas, Gulbenes un citām Latvijas pilsētām.