Kā man rīkoties, ja esmu kļuvis par liecinieku huligāniskai rīcībai Rīgas sabiedriskajā transportā?

Jānis Bērzkalns,
Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes priekšnieka vietnieks

Ja atrodaties netālu no sabiedriskā transporta vadītāja, tad Jūs varat informēt viņu par šādu situāciju. Sabiedriskā transporta vadītājs noziņos par situāciju savam dežūrpostenim, kas pēc tam informāciju nodos policijai.

Otrs variants kā rīkoties šādā situācijā – pašam zvanīt policijai pa tālruni uz 110. Tomēr ir situācijas, kurās iedzīvotāji vēlas par pārkāpumu ziņot diskrēti, tad iesakām izmantot Rīgas pašvaldības policijas mobilo lietotni. Šādā veidā pārkāpējs, kas var būt arī agresīvi noskaņots, neuzzinās par ziņošanu policijai.

Policijas dežūrdaļa, saņemot informāciju par pārkāpumu, uz notikuma vietu norīkos tuvāko policijas autopatruļu. Ierodoties tai notikuma vietā, aicinām gan izsaucēju, gan arī citus notikušā aculieciniekus pieteikties pie policijas darbiniekiem, lai vainīgo personu varētu saukt pie atbildības.

Uzreiz jāatgādina, ka policija uz izsaukumiem mēģina ierasties pēc iespējas ātrāk. Tomēr var gadīties situācijas, it īpaši pilsētas sabiedriskajā transportā, kas visu laiku ir kustībā, ka vainīgais izkāpj jau nākamajā pieturā un viņu vairs nav iespējams identificēt. Līdz ar to šo pārkāpumu konstatēšanā liela loma ir sabiedriskā transporta vadītājam, kurš šādās situācijās var apstāties un aizslēgt durvis līdz policijas ierašanās brīdim.