Glābēji Lucavsalas līcī izglābj aiz bojas aizķērušos vīrieti

Glābēji Lucavsalas līcī izglābj aiz bojas aizķērušos vīrieti

Svētdienas, 2. jūnija, vakarā Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes (RPP DŪP) glābšanas stacijas “Lucavsala” glābēji saņēma informāciju par vīrieti, kuram Lucavsalas līcī sapinusies kāja aiz bojas un kurš nevar patstāvīgi tikt vaļā, lai izpeldētu krastā.

Glābēji ar motorlaivu nekavējoties devās uz Lucavsalas līci, kur pamanīja vīrieti, kurš turējās pie pirmās bojas, pie betona piestātnes. Vīrietis glābējiem paskaidroja, ka viņam kāja aizķērusies aiz bojas striķa, tāpēc nepieciešama palīdzība. Viens no glābējiem ienira zem ūdens un pārgrieza bojas striķi, atbrīvojot vīrieša kāju. Pēc tam vīrietis saviem spēkiem bija spējīgs aizpeldēt līdz krastam, kur glābēji noskaidroja viņa personību un pārliecinājās, ka viņam nav nepieciešama medicīniskā palīdzība.

RPP DŪP glābēji drošību uz ūdens uzrauga katru dienu no pulksten 10.00 līdz pulksten 22.00 astoņās oficiālajās Rīgas peldvietās – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, Lucavsalā un Lucavsalas līcī, kā arī peldvietā Ķīšezerā, kas vēl nav ieguvusi oficiālās peldvietas statusu. Savukārt naktī nepieciešamības gadījumā palīdzību var saņemt sešās glābšanas stacijās (Vecāķu, Vakarbuļļu, Lucavsalas, Rumbulas, Bābelītes un Ķīšezera). Tomēr jāņem vērā, ka nakts maiņās peldvietās strādā mazāks glābēju skaits nekā dienā.

Aicinām atpūtniekus, atpūšoties pie ūdens, nebūt pārgalvīgiem, izvērtēt savas peldēt prasmes un apkārtējos riskus, jo tieši šie ir biežākie iemesli nelaimes gadījumiem pie ūdens.