Iļģuciemā divas sievietes uz policijas iecirkni pavada aizklīdušu bērnu

Iļģuciemā divas sievietes uz policijas iecirkni pavada aizklīdušu bērnu

Otrdien, 11. jūlijā, neilgi pirms pulksten 17.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldē ieradās divas sievietes, kuras atveda mazu bērnu. Abas sievietes paskaidroja, ka Iļģuciemā, Cementa ielā, bez pieaugušā pavadības sastapa 5 gadus vecu meiteni, kura pastāstīja, ka iepriekš pavadījusi laiku ar savu pusbrāli. 

Uzrunājot noklīdušo meiteni, viņa likumsargiem varēja nosaukt savu uzvārdu, mātes un pusbrāļa vārdu. Vizuāli nekas neliecināja, ka meitene būtu nobijusies vai raudājusi. 

Sazinoties ar kolēģiem no Valsts policijas, noskaidrojās, ka tajā brīdī neviens no radiniekiem nebija vērsies ar informāciju par bērna pazušanu. Policijas darbinieki, veicot personu datu pārbaudi, meitenei uzrādīja personas fotogrāfiju, kurā viņa atpazina savu pusbrāli. Uzreiz pēc tam policisti devās apsekot pusbrāļa deklarēto dzīvesvietu un tuvāko apkārtni, un pēc neilga laika uz ielas pie tirdzniecības centra sastapa meitenes radiniekus.

Izrādījās, ka tuvinieki iepriekš ar meiteni bijuši pie veikala, bet bērns no redzesloka pazudis, kad nejauši sastapuši paziņu un aizrunājušies. Tāpat noskaidrojās, ka bērnu pieskatījuši tuvinieki, jo māte esot devusies savās darīšanās.

Likumsargi ar sastaptajiem tuviniekiem devās uz policijas pārvaldi, kur atradās aizklīdusī meitene, taču, ņemot vērā to, ka bērnam nebija tiešas radniecības un kopīgas saimniecības ar šīm personām, policijas darbinieki sazinājās ar mazgadīgās meitenes māti, kura pēc brīža ieradās pakaļ meitai. 

Ņemot vērā situāciju, informācija par notikušo nosūtīta Rīgas bāriņtiesai un sociālajam dienestam. 

Paldies aculieciniecēm, kuras nepalika vienaldzīgas, pievērsa uzmanību aizklīdušajai meitenei un nolēma viņu pavadīt uz policijas iecirkni!

*Ilustratīvs attēls no pexels.com