Iļģuciemā māte regulāri lieto alkoholu un nespēj parūpēties par bērnu

Iļģuciemā māte regulāri lieto alkoholu un nespēj parūpēties par bērnu

Pirmdien, 31. oktobrī, ap pulksten 21.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Iļģuciemā kādā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī personas regulāri lieto alkoholu un konfliktē nepilngadīga bērna klātbūtnē. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Kurzemes pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekiem durvis atvēra vīrietis un sieviete manāmi stiprā alkohola reibumā, kuri bija sašutuši par policijas ierašanos. Caur atvērtām durvīm bija redzams, ka istabā sēdēja nepilngadīga meitene un vēl viens pieaudzis vīrietis ar alkohola pudeli, pēc kā kārtības sargi nolēma ieiet dzīvoklī.

Noskaidrojās, ka alkohola reibumā esošā sieviete ir 9 gadus vecās meitenes māte, viens no vīriešiem ir mātes dzīvesbiedrs un otrs – dzīvesbiedra draugs, kurš atbraucis ciemos. Arī abi vīrieši bija manāmā alkohola reibumā un uzvedās neadekvāti.

Nepilngadīgā meitene skaidroja, ka šodien esot ēdusi tikai vienu reizi un, ka māte ar dzīvesbiedru katru dienu lietojot alkoholu. Tāpat dzīvoklī bija redzama nekārtība, kā arī nebija pagatavots ēdiens.

Lai noskaidrotu bērna mātes reibuma pakāpi, viņai tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpa, kas uzrādīja 3,53 promiļu reibumu.

Ņemot vērā to, ka māte atradās tādā reibumā, ka nespēja parūpēties par meitu un visas trīs personas savā starpā konfliktēja, tika pieņemts lēmums meiteni nodot vecmammas apgādībā.

Par bērna uzraudzīšanu alkohola reibumā pret māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process, par ko paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro. Tāpat informācija nodota sociālajam dienestam un Rīgas bāriņtiesai.

*Ilustratīvs attēls