Jauniete Vecrīgā mēģina iekļūt klubā ar citas personas dokumentu

Jauniete Vecrīgā mēģina iekļūt klubā ar citas personas dokumentu

Ceturtdien, 29. septembrī, ap pulksten 1.20 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kāda Rīgas kluba apsardzes darbinieka, kurš apgalvoja, ka jauniete esot mēģinājusi iekļūt klubā, izmantojot svešas personas dokumentu. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Centra pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, sastapts apsardzes darbinieks, kurš norādīja uz personu, kura gribējusi ar svešu dokumentu iekļūt kluba telpās. Persona tika uzrunāta un informēta par policijas ierašanās iemeslu.

Pārbaudot pārkāpējas īstos datus, noskaidrojās, ka viņa nav sasniegusi pilngadību. 17 gadus vecā meitene skaidroja, ka dokumentu esot ieguvusi no savas draudzenes, taču pašu dokumenta īpašnieci personīgi nepazīstot. Tāpat pārkāpēja atzina, ka ieguvusi dokumentu, jo gribējusi apmeklēt atpūtas vietas Vecrīgā.

Pārrunu laikā radās aizdomas, ka jauniete ir alkohola reibumā, ko pati arī atzina, tādēļ tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja 0,88 promiļu reibumu.

Tika pieņemts lēmums nepilngadīgo meiteni nogādāt deklarētajā dzīvesvietā, kur policijas darbiniekus un alkohola reibumā esošo jaunieti sagaidīja viņas māte.

Policija uzsāka divus administratīvā pārkāpuma procesus – par citas personas identitātes izmantošanu, par ko paredzēts naudas sods no 280 līdz 700 eiro un par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis bērns, par ko piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro.

*Ilustratīvs attēls no pexels.com