Kā Rīgā esam aizvadījuši peldsezonu?

Kā Rīgā esam aizvadījuši peldsezonu?

2023. gada peldsezonas laikā Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes darbinieki izglābuši 2 slīkstošas personas. 15. jūlija vakarā RPP glābēji Bābelītes ezerā pamanīja sievieti, kura bija aizpeldējusi līdz boju robežai, taču spēka izsīkuma dēļ pati vairs nevarējusi atgriezties krastā. Policisti ar laivu nekavējoties devās glāb sievieti, pēc kā nogādāja viņu krastā. Tās pašas dienas naktī RPP glābēji saņēma informāciju, ka Andrejostā ūdenī nokļuvis vīrietis. Policisti nekavējoties devās uz notikuma vietu, un jau pēc neilga laika vīrietis veiksmīgi tika nogādāts krastā, kur viņu sagaidīja mediķu brigāde.

7 gadījumos Rīgas glābēji piedalījušies glābšanas darbos. Vienā no gadījumiem RPP glābēji saņēma informāciju, ka jūrā tālu aiz bojām vējš iepūtis kādu zēnu, kurš atpūties uz piepūšamā matrača. Kārtības sargi nekavējoties ar laivu devās uz notikuma vietu, un jau pēc pāris minūtēm bērnu izdevās nogādāt krastā. Glābēji atgādina, ka piepūšamie peldlīdzekļi jūrā būtu jāizmanto tikai kā peldēšanas palīgs, nevis, piemēram, zvilnēšanai, jo, kad vējš pūš no krasta, jau pāris minūšu laikā var nokļūt bīstami tālu.

Kā jau katru gadu Rīgas glābēji steigušies palīgā arī vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nav spējuši pieskatīt savas atvases. Vasaras laikā atrasti 11 pludmalē nomaldījušies bērni. Policisti vēlreiz atgādina, ka vecākiem, atpūšoties ar atvasēm pie ūdenstilpēm, jābūt divkārši vērīgiem, jo glābēji nav aukles, kuras spēs izsekot līdzi katram bērnam. 

Tāpat Rīgas peldvietās 28 atpūtniekiem tika sniegta medicīniskā palīdzība. Lielākā daļa atpūtnieku pie Rīgas glābējiem vērsušies ar skabargām vai sagrieztiem kāju pirktiem. Šis skaits, salīdzinot ar iepriekšējo peldsezonu, krietni samazinājies, kas ir pozitīvs rādītājs, proti, 2022. gada peldsezonā medicīniskā palīdzība bija nepieciešama 40 atpūtniekiem.

Oficiālā peldsezona ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Kopā Rīgā atpūtniekiem ir pieejamas 9 labiekārtotas peldvietas – Bābelīša ezera peldvieta, Daugavas peldvietas “Lucavsala” un “Lucavsalas līcis”, Daugavas peldvietas “Rumbula” un “Ķīpsala”, Ķīšezera peldvieta, Vakarbuļļi, Daugavgrīva un Vecāķi.

*Ilustratīvs attēls