Kā Rīgā esam aizvadījuši peldsezonu?

Kā Rīgā esam aizvadījuši peldsezonu?

2021.gada peldsezonas laikā Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki izglābuši 5 slīkstošas personas. Izglābto personu sarakstā ir arī mazi bērni, kuri slīka vien pārdesmit metru attālumā no saviem vecākiem. Glābēji atgādina, ka ir aplami domāt, ka slīkstoša persona vienmēr spēs pasaukt pēc palīdzības.

10 gadījumos Rīgas glābēji piedalījušies glābšanas darbos. Vienā no tiem RPP glābēji saņēmuši informāciju par kādu motorlaivas vadītāju, kurš, vadot laivu, pārkritis pār bortu. Pats vadītājs bija nokļuvis līdz tuvākai laivai, kurā spējis iekāpt. Savukārt motorlaiva turpināja pastāvīgi apļveida kustību, tādejādi apdraudot visus apkārtējos peldētājus. Motorlaiva aizdzīta līdz krastam, kurā tā ietriecās smiltīs un vairs nespēja turpināt ceļu.

Tāpat Rīgas peldvietās 95 atpūtniekiem sniegta arī medicīniska palīdzība. Lielākā daļa atpūtnieku pie Rīgas glābējiem vērsušies ar peldvietās sagrieztiem pirktiem. Šis skaits, salīdzinot ar iepriekšējo peldsezonu, krietni palielinājies, proti, 2020.gada peldsezonā medicīniskā palīdzība sniegta 35 atpūtniekiem.

Kā katru gadu Rīgas glābēji steigušies palīgā arī vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nav spējuši pieskatīt savas atvases. Vasaras laikā atrasti 20 nomaldījušies bērni. Lai arī glābēji katru gadu gan ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību atgādina, gan arī peldvietās izvietotajās informatīvajās zīmēs ir norādīts, ka bērnus peldvietās pieskata vecāki, šis skaits turpina pieaug. Pagājušogad glābēji pie vecākiem nogādājuši 18 bērnus. RPP darbinieki vēlreiz atgādina, ka vecākiem, dodoties uz peldvietu ar maziem bērniem, ir jābūt divtik vērīgiem.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. Kopumā Rīgā ir deviņas peldvietas – Bābelīša ezera peldvieta, Daugavas peldvietas “Lucavsala”, “Lucavsalas līcis”, “Ķīpsala” un “Rumbula”, Ķīšezera peldvieta un Baltijas līča peldvietas “Vakarbuļļi”, “Daugavgrīva” un “Vecāķi”. Divas no tām ir arī pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos.