Kāda krīzes centra iemītniece sociālās palīdzības iestādē ierodas alkohola reibumā
Attēls ilustratīvs

Kāda krīzes centra iemītniece sociālās palīdzības iestādē ierodas alkohola reibumā

Trešdien, 24.aprīlī, pulksten 22.14 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu sociālās palīdzības iestādē dzīvojošu sievieti, kura pēc pastaigas ar savu nepilnus divus gadus veco meitu atgriezusies krīzes centrā pamatīgā reibumā. Bērna māte savu atvasi aizvedusi uz viņai piešķirto istabu, bet pati aizgājusi uz koplietošanas tualeti, kur aizmigusi uz grīdas. Apstākļu pārbaudīšanai uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes autopatruļa.

Kārtības sargus krīzes centrā ieaicināja izsaucēja, kas viņus aizveda gan uz istabiņu, kur bez uzraudzības bija atstāts bērns, gan arī uz koplietošanas tualeti, kur bērna māte gulēja uz grīdas. Tāpat iestādes darbinieki atklāja, ka sieviete nesen uzsākusi metadona programmu. Krīzes centra iemītnieces cīņa ar narkotiku atkarību esot smaga, radot arī šaubas par viņas spējām parūpēties par savu atvasi.

Pēc pamodināšanas sieviete pastāstīja, ka pavisam nesen izšķīrusies no bērna tēva. Notikuma dienā viņa ar meitu devusies apskatīt dzīvokli, kuru turpmāk plāno īrēt. Pēc tam aizgājusi arī uz iepriekšējo mājvietu, lai paņemtu tur palikušās mantas. Diemžēl dzīvoklī sastapusi bijušo, kas bijis nomākts un lietojis grādīgos dzērienus. Sievietei esot palicis viņa žēl, tāpēc ar bijušo izdzērusi pa alkoholiskajam kokteilim.

Tikai pēc krīzes centra darbinieku zvana, ka sociālās palīdzības iestādē jāatgriežas līdz iekšējos kārtības noteikumos noteiktajam laikam, sieviete ar bērnu atbraukusi atpakaļ. Bērna māte taisnojās, ka iemesls aizmigšanai koplietošanās telpās esot viņai izrakstītā metadona lietošanas, viena izdzertā kokteiļa un pārvākšanās noguruma rezultāts. Pārrunu laikā viņa bija nosvērta un par savu atvasi rūpējās.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir vairāk kā vienas promiles reibumā.

Vienlaikus uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri pārliecinājās, ka ar bērnu viss ir kārtībā.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Informācija par notikušo nodota Rīgas sociālajam dienestam un RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai turpmākam darbam ar ģimeni.