Kādā Ziepniekkalna skolas teritorijā ieklīst suns

Kādā Ziepniekkalna skolas teritorijā ieklīst suns

15.februārī pulksten 14.01 Rīgas pašvaldības policijas darbinieks, nodrošinot sabiedrisko kārtību pie kādas izglītības iestādes Ziepniekkalnā, pamanīja, ka skolas teritorijā ir ieklīdis suns. Mājdzīvnieks bija sabijies un izvairījās no jebkāda kontakta ar apkārt esošajiem skolēniem.

Likumsargs sazinājās ar dežūrdaļu, lai uz skolu atsūta dzīvnieku patversmes “Ulubele” pārstāvi. Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās suņu ķērājs. Mājdzīvnieks tika noķerts. Suņa pārbaudes laikā, konstatēts, kam tam nav implantēts mikročips, līdz ar to neizdevās noskaidrot tā saimnieku.

Suns nogādāts dzīvnieku patversmē “Ulubele”, kur gaida atsaukties savus saimniekus.

Policija atgādina, ka suns ir ne tikai jāčipē, bet arī mikroshēma obligāti jāreģistrē vienotajā Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. To var izdarīt arī pats suņa īpašnieks, izmantojot portālā “Latvija.lv” pieejamo bezmaksas e-pakalpojumu. Suņa īpašniekam ir pienākums sniegt ziņas par dzīvnieka turēšanas vietas maiņu, nāvi, pazušanu un arī par īpašnieka maiņu. Ja suns, kuram ir mikroshēma un kurš ir reģistrēts, noklīst un tiek atrasts, patversmes darbinieks, veterinārārsts vai policists var nolasīt mikroshēmu un atrast suņa saimnieku.