Kaimiņi ziņo par iereibušu māti un plīstošiem traukiem

Kaimiņi ziņo par iereibušu māti un plīstošiem traukiem

6.martā pulksten 16.15 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu sievieti, kura alkohola reibumā pieskatot mazu bērnu. Tāpat ziņotājs apgalvoja, ka bērns ilgstoši raudot un dzirdama arī trauku plēšana.

Policistiem norādītā dzīvokļa durvis atvēra kāds manāmi iereibis vīrietis, kurš likumsargus ieaicināja mājoklī. Tajā pamanīts aptuveni septiņus gadus vecs bērns. Blakus viņam atradās arī manāmi iereibusi māte.

Lai arī bērns bija dzīvespriecīgs un nekas neliecināja, ka viņš justos slikti. Tomēr jau pirmajās sekundēs sajusta spēcīga cigarešu smaka – mājoklis bija piesmēķēts. Turpat uz virtuves galda ievērots pilns pelnu trauks un iesākta alkohola pudele. Ne viens, ne arī otrs pieaugušais nenoliedza, ka notikuma dienā lietojuši grādīgos dzērienus.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2.97 promiļu reibumā. Tāpat pārrunu laikā noskaidrots, ka blakus esošais vīrietis nav bērna tēvs.

Ņemot vērā, ka sieviete nebija spējīga parūpēties par savu atvasi, likumsargi sazinājās ar bērna tēvu. Vīrietis solīja nekavējoties ierasties pie bijušās dzīvesbiedres. Bērnu tēvs, atbraucot pakaļ dēlam, pastāstīja, ka sieviete regulāri lietojot alkoholu un nespējot pat nodrošināt bērna pamatvajadzības.

Bērna tēvam ieteikts šo jautājumu atrisināt ar bāriņtiesas starpniecību, lai veiktu izmaiņas ikdienas aizgādības plānā.

Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai mātes atbildības izvērtēšanai.