Ķīšezerā aizrit Rīgas glābēju apmācības

Ķīšezerā aizrit Rīgas glābēju apmācības

Trešdien, 17.februārī, Rīgas pilsētas glābšanas stacijā “Ķīšezers” aizritēja Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieku apmācības, kurās tika īstenotas dažādas glābšanas tehnikas.

Treniņa laikā viens no glābējiem simulēja slīkšanu ezerā, kamēr pārējie darbinieki uzsāka glābšanas procesu. Simulācijas laikā glābējs ielēca ledainajā ūdenī pakaļ slīcējam un ar virves palīdzību viņu uzvilka uz glābšanas dēļa. Pēc tam glābējs, paceļot roku, deva zīmi saviem kolēģiem, lai cietušo velk krastā.

Jāatzīmē, ka šādas apmācības tiek rīkotas regulāri. To laikā ne tikai jaunie darbinieki gūst pirmo pieredzi ziemas glābšanas procesā, bet arī pieredzējuši darbinieki regulāri uzlabo savas iemaņas. Šādas mācības ir nepieciešamas, lai uzlabotu gan katra darbinieka individuālās prasmes, gan spēju sadarboties komandā.

Vaicājot par darba pienākumiem ziemas periodā, glābēji apstiprina, ka darbs aukstajā sezonā neapstājas. Periodiski tiek apsekotas nelegālo zvejas tīklu izvietošanas vietas, kā arī tiek reaģēts uz izsaukumiem par ledū ielūzušiem cilvēkiem un zemledus makšķerniekiem.

Tieši šīs Rīgas pašvaldības policijas pārvaldes darbinieki dodas arī uz izsaukumiem saistībā ar iedzīvotājiem, kuri staigā pa ledu vietās, kur tas ir aizliegts. Nepieciešamās zināšanas un prasmes dod sava veida garantu, ja pārkāpējs pēkšņi ielūzt ledū, tad var nekavējoties uzsākt glābšanas darbu.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka ledus nekad nav drošs, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem arī lielā salā.