Kundziņsalā garāmbraucošs kravas vadītājs izglābj zem ledus pakļuvušu 8 gadus vecu zēnu

Kundziņsalā garāmbraucošs kravas vadītājs izglābj zem ledus pakļuvušu 8 gadus vecu zēnu

Trešdien, 4. janvārī, neilgi pēc pulksten 15.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Kundziņsalā Sarkandaugavas ūdenstilpē ielūzis 8 gadus vecs zēns, kuru no ūdens izvilcis garāmbraucošs vīrietis. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Ziemeļu pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka uz vietas jau strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde. Tāpat notikuma vietā atradās izsaucējs, kurš paskaidroja, ka apturējis savu transportlīdzekli, jo redzējis, kā kravas transportlīdzekļa vadītājs ieskrējis ūdenstilpē, no kuras ārā izvilcis nepilngadīgu zēnu, tādēļ par notikušo ziņojis arī operatīvajiem dienestiem.

Konstatēts, ka pats kravas automašīnas vadītājs notikuma vietā vairs neatradās, jo sagaidījis ārstu brigādi un devies tālāk. Tomēr pēc telefona sarunas ar slīkstošā zēna vecākiem, viņš atgriezās notikuma vietā. Vīrietis paskaidroja, ka braucis garām un pamanījis vairākus bērnus pie krasta, taču viens no viņiem bija jau zem ledus, pēc kā izkāpis no automašīnas un skrējis glābt zēnu.

Pēc medicīniskās apskates ārsti pieņēma lēmumu, ka bērna hospitalizācijas nav nepieciešama, tādēļ bērns tika nodots vecākiem.

Rīgas pašvaldības policija izsaka pateicību garāmbraucošajam kravas transportlīdzekļa vadītājam, kurš, kā vēlāk izrādījās, bija Valsts policijas darbinieks savā brīvajā laikā. Paldies viņam, ka nekavējoties reaģēja uz izglāba zēna dzīvību!

Policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem ledus bīstamību, piekodinot, ka uz ledus nedrīkst ne tikai kāpt, bet arī rotaļāties un uzturēties tā tuvumā, īpaši, kad laikapstākļi ir mainīgi un tas kļūst trausls, neizturīgs un ļoti bīstams.

*Ilustratīvs attēls