Likumsargi Imantā pārtrauc smagā reibumā esoša elektrovelosipēdista naksnīgo braucienu

Likumsargi Imantā pārtrauc smagā reibumā esoša elektrovelosipēdista naksnīgo braucienu

Otrdienas, 23. aprīļa, vēlā vakarā Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki, patrulējot Imantas apkaimē, ievēroja vīrieti, kurš nepārliecinoši brauca ar elektrovelosipēdu. Pamanot likumsargus, vīrietis pameta savu braucamrīku un metās bēgt. Tomēr vīrietim bēgšanas mēģinājums neizdevās, un jau pavisam drīz policijas darbinieki netālajos apstādījumos viņu panāca. Sarunas laikā ar likumsargiem vīrietis uzvedās bravūrīgi un agresīvi, mēģinot atkārtoti pamest notikuma vietu. Tomēr tas nesekmējās, jo vīrietis bija smagā alkohola reibumā, neturējās kājās un, sperot soļus, uzreiz zaudēja līdzsvaru un nokrita.

Ņemot vērā vīrieša uzvedību un atkārtoto mēģinājumu bēgt, viņš tika aizturēts. Lai nomierinātu personu, tika pielietots fizisks spēks un speclīdzeklis – roku dzelži. Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā. Aizturētā vīrieša izelpā vēlāk pārbaudē konstatētas aptuveni 2,59 promiles alkohola.

Par elektrovelosipēda vadīšanu reibumā, ja tas pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu elektrovelosipēda vadītājam 170 eiro apmērā.