Marts būs “Drošākas Rīgas mēnesis”

Marts būs “Drošākas Rīgas mēnesis”

Rīgas pašvaldība kopā ar Valsts policiju vienojušās martu pasludināt par “Drošākas Rīgas mēnesi”, kura laikā pievērsīs pastiprinātu uzmanību galvaspilsētas sabiedriskās kārtības un drošības jomām, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi justos vēl drošāk.

Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Valsts policija (VP) strādās pēc speciāla plāna, kas būs pielāgots katras apkaimes specifikai, piemēram, galvaspilsētas centrā vairāk uzmanības pievērsīs izklaides vietām, bet pie izglītības iestādēm – jauniešu drošībai.

Līdz ar siltāka laika iestāšanos un iedzīvotāju, arī tūristu aktivitātes palielināšanos galvaspilsētā VP sadarbībā ar RPP pastiprināti veiks dažādus uzraudzības un kontroles pasākumus gan ceļu satiksmē, tostarp kontrolējot vai pie stūres autovadītāji nav sēdušies alkohola vai narkotiku reibumā, gan pievērsīsies ielu noziedzības mazināšanai, norisināsies pastiprinātas aktivitātes arī narkotisko vielu izplatības mazināšanai pilsētā un dažādas aktivitātes citās sabiedriskās kārtības un drošības jomās.

Tāpat policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību pārkāpumiem satiksmes uzraudzības jomā, kas saistīti ar agresīvu vai pārāk ātru braukšanu, tālruņu un viedierīču izmantošanu braukšanas laikā, gājēju drošībai saistībā ar atstarojošo elementu lietošanu un mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošībai, tai skaitā velosipēdistu un elektroskrejriteņu vadītājiem.

“Cieša RPP un VP sadarbība ir atslēga uz vēl drošāku un vēl patīkamāku Rīgu. Pagājušā gada laikā vien RPP apstrādāja vairāk nekā 3000 pieprasījumu video pierādījumu izsniegšanai, no kuriem liela daļa vēlāk izmantota kriminālprocesu ietvaros. Zīmīgi, ka tieši martā arī gatavojamies pieņemt jauno Rīgas pašvaldības budžetu, kurā ieplānoti nozīmīgi stratēģiski ieguldījumi RPP attīstībā, tostarp ievērojama videonovērošanas paplašināšana arī citās Rīgas apkaimēs un jauna līmeņa video novērošanas centra izveide,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.

“Tāpat šogad tiks sākti būvdarbi Lēdurgas ielā, kur nākamo gadu laikā tiks izbūvēts jaunais RPP vienotās vadības centrs, atrisinot ilggadēju RPP izaicinājumu par vienota apmācību un komandcentra izveidi. Mans mērķis ir pacelt RPP darbu jaunā līmenī un uzlabot policistu darba apstākļus, lai Rīga kļūtu par vienu no drošākajām galvaspilsētām Eiropā,” iezīmē L. Ozola.