Mazgadīga meitene trīs dienas dzīvo pie savas draudzenes, jo baidās doties mājās

Mazgadīga meitene trīs dienas dzīvo pie savas draudzenes, jo baidās doties mājās

Pirmdien, 1. augustā, neilgi pēc 23.00, patrulējot Vecmīlgrāvja apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbiniekus apturēja kāds vīrietis ar mazgadīgu meiteni, kurš skaidroja, ka 11 gadus vecā meitene ir viņa meitas draudzene, un viņa jau trīs dienas dzīvojot pie kaimiņiem un nevēloties doties mājās.

Savukārt meitene sarunā ar kārtības sargiem pastāstīja, ka nevēlas doties mājās, jo māte ar saviem brāļiem regulāri lietojot alkoholu, smēķējot dzīvoklī, un mātes brāļi fiziski un emocionāli ietekmējot gan viņu, gan māti. Tādēļ meitene apgalvoja, ka baidās atgriezties savā dzīvesvietā un vēlas doties pie tēva un vecmammas, kuri dzīvo citā adresē.

Likumsargi nolēma apsekot meitenes dzīvesvietu un novērtēt dzīvošanas apstākļus. Ierodoties dzīvoklī, durvis atvēra vīrietis un ieaicināja policijas darbiniekus dzīvoklī. Dzīvesvietā atradās bērna māte, kura bija stiprā alkohola reibumā – grīļotājs un nespēja sakarīgi paskaidrot situāciju. Arī uz jautājumu, kur atrodas viņas meita, atbildēja, ka pirms divām dienām esot devusies pie tēva.

Apsekojot dzīvokli, konstatēts, ka dzīvesvietā bērnu augšanai un attīstībai ir neatbilstoši apstākļi, proti, dzīvoklī mētājās alkoholisko dzērienu pudeles un mantas, grīdas bija lipīgas un netīras, kā arī telpas bija pamatīgi piesmēķētas.

Bērna māte tika informēta par situāciju un meitas atrašanās vietu.

Pēc mātes dzīvokļa apskates, kārtības sargi meiteni aizveda uz tēva un vecmammas dzīvokli. Durvis atvēra bērna vecmamma, kura bija satraukta par notiekošo. Vecmammai tika izskaidroti notikuma apstākļi un viņa pilnībā piekrita, ka mazmeitai jāpaliek pie viņiem. Savukārt bērna tēvs tajā brīdī neatradās dzīvoklī un viņu neizdevās sazvanīt, jo viņš bija darbā.

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu sākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī informācija nodota Rīgas bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

*Ilustratīvs attēls no pexels.com