Mežaparkā no neadekvātas mātes šķirts bērns
Ilustratīvs attēls

Mežaparkā no neadekvātas mātes šķirts bērns

12.maijā pulksten 21.42 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz Mežaparku, kur iedzīvotāji vienā no sabiedriskā transporta pieturvietām pamanījuši piedzērušos sievieti ar mazu bērnu.

Ierodoties notikuma vietā, pamanīta aprakstam atbilstoša sieviete. Blakus viņai bērnu ratos sēdēja aptuveni divus gadus veca meitenīte. Pārrunu laikā noskaidrots, ka sieviete ar bērnu mitinās specializētajā ģimenes krīzes centrā. Sieviete sarunas laikā nepārtraukti lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem. Savukārt uz aizrādījumiem, ka bērnam ir auksti un viņu nepieciešams apsegt, sieviete, grīļodamies un vicinoties ar rokām, atbildēja ar draudiem.

Informācija nodota dežūrdaļas darbiniekiem, kuri sazinājās ar norādīto krīzes centru. Ņemot vērā, ka sociālās palīdzības iestādē nav atļauts uzturēties personām alkohola reibumā un sieviete nebija spējīga par savu atvasi parūpēties, bērns šķirts no mātes. Nošķiršanas laikā sieviete pēkšņi ar dūri iesita izsaukumā esošajai policistei. Izmantojot fizisku spēku, neadekvātā bērna māte ievietota policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā, kur viņa nespēja nomierināties. Sieviete ar kājām un rokām sita pa automašīnas iekšējā nodalījuma durvīm.

Sieviete nogādāta dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,68 promiļu reibumā.

Dežūrdaļas telpās bērna māte pēc ilgstošas kliegšanas sāka sūdzēties par sliktu pašsajūtu, līdz ar to izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Lai veiktu plašākus izmeklējumus mediķi aizturētajai piedāvāja doties uz slimnīcu. Likumsargu pavadībā aizturētā hospitalizēta. Tikmēr viņas atvase nogādāta krīzes centrā, kur nodota speciālistu aprūpei.

Informācija par notikušo nodota RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, Rīgas bāriņtiesai un Rīgas sociālajam dienestam. Savukārt informācija par uzbrukumu policistei nosūtīta Valsts policijai izvērtēšanai.