Nenotīrītu jumtu dēļ Rīgā cietuši divi cilvēki un piecas automašīnas

Nenotīrītu jumtu dēļ Rīgā cietuši divi cilvēki un piecas automašīnas

Ņemot vērā to, ka uz atsevišķiem ēku jumtiem Rīgā ir izveidojušās varenas lāstekas, aicinām namu īpašniekus un apsaimniekotājus nepārtraukti sekot līdzi jumtu drošībai un pēc nepieciešamības savlaicīgi tos attīrīt no sniega un apledojuma!

Rīgas domes saistošie noteikumi nosaka, ka nama īpašniekam, faktiskajam valdītājam vai apsaimniekotājam ir pienākums nodrošināt sniega un ledus notīrīšanu no balkoniem, lodžijām, būvju jumtiem un lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un balkoniem. Līdz ar to namu īpašnieki ziemas periodā ir atbildīgi par jumtu tīrīšanu un uzturēšanu tādā stāvoklī, lai netiktu apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība.

Ietves bloķēšanas vai norobežojošās lentas novilkšana gar māju neatbrīvo no pienākuma parūpēties par drošību uz jumta. Tas ir tikai īslaicīgs risinājums, kas pieļaujams uz brīdī, līdz tiek veikti jumta notīrīšanas darbi. Tāpat namu īpašniekiem jāatceras, ka pēc jumta tīrīšanas darbiem ir jāsatīra uz ietvēm sakritušais sniegus un ledus, arī gadījumos, kad konkrēto ietvi šoziem kopj pašvaldība.

Līdz šim pašvaldības policija fiksējusi jau 125 gadījumus, kad nav veikta sniega un ledus notīrīšana no jumtiem, un 127 gadījumos nav veikta lāsteku nolaušana. Tāpat policija konstatējusi, ka krītoša sniega vai ledus dēļ Rīgā cietuši jau divi gājēji un sabojātas piecas automašīnas.

Lūdzam namu īpašniekus un apsaimniekotājus nebūt vienaldzīgiem, rūpēties par drošību un savlaicīgi attīrīt jumtus no sniega, ledus un lāstekām!

*Attēls no pixabay.com