No 21. marta cauri Torņkalna apkaimei aizliegta kravas transporta tranzīta satiksme

No 21. marta, Torņkalnā ieviestas satiksmes organizācijas izmaiņas, kas aizliedz kravas transporta tranzīta satiksmes plūsmu cauri šai apkaimei. Ierobežojumu attiecas uz kravas transporta ar pilnu masu virs piecām tonnām kustību sastrēgumstundās, t.i., laika periodā no plkst. 7.00 līdz 10.00 un no plkst. 16.00 līdz 19.00. Pirmo nedēļu Rīgas pašvaldības policija noteikumu pārkāpējus brīdinās, bet pēc tam uzsāks piemērot sodus.

Ieviestās izmaiņas turpmāk aizliedz kravas transporta kustību:

  • Vienības gatves posmā no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Jelgavas ielai;
  • Jelgavas ielas posmā no Vienības gatves līdz Akmeņu ielai;
  • Akmeņu ielas posmā no Valguma ielas līdz Jelgavas ielai.

Tāpat no ceturtdienas, 21. marta, izmaiņas veiktas:

  • abos virzienos Mūkusalas ielas posmā no Salu tilta līdz Akmeņu ielai;
  • Valguma ielā;
  • Raņķa dambī;
  • Daugavgrīvas šosejas posmā līdz Finiera ielai.

Atgādinām, ka Ceļu satiksmes noteikumos 306. zīme “Kravas automobiļiem braukt aizliegts” nosaka aizliegumu braukt kravas automobiļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām (ja zīmē pilna masa nav norādīta) vai, kuru pilna masa ir lielāka par zīmē norādīto, kā arī traktortehnikai. Par ceļa zīmes prasības neizpildīšanu, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu 30 eiro apmērā.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, 306. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem (piemēram, autoceltņiem), kas brauc veikt darbus zonā, kura apzīmēta ar konkrēto ceļa zīmi. Tāpat  306. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem ar kuriem, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā notiek vadīšanas iemaņu pārbaude.

Plānots, ka nepieciešamo ceļa zīmju uzstādīšanu sāks ceturtdien un pabeigs aptuveni nedēļas laikā. Aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt vērīgiem un ņemt vērā jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas.