No 7. maija līdz 20. maijam RPP reģistrējusi gandrīz 8000 notikumus

No 7. maija līdz 20. maijam RPP reģistrējusi gandrīz 8000 notikumus

Laikā no 7. maija līdz 20. maijam Rīgas pašvaldības policija (RPP) reģistrējusi 7 823 notikumus. Šajās divās nedēļās lielākais notikumu skaits bijis RPP Centra pārvaldē – gandrīz 20% un Latgales pārvaldē – 19% no visiem reģistrētajiem notikumiem.

Kopumā RPP šajā periodā par dažādiem pārkāpumiem uzsākusi 4 918 administratīvā pārkāpuma procesus, no tiem 4 561 administratīvā pārkāpuma process uzsākts par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Papildus tam RPP par stāvēšanas un apstāšanās noteikumu neievērošanu vadītājam klāt neesot sodu piemēroja 1926 reizes.

Šajā divās nedēļās RPP Videonovērošanas centrā videokamerās fiksēti 174 pārkāpumi. Savukārt tiesībsargājošām iestādēm Videonovērošanas centra darbinieki iesniedza 51 videonovērošanas sistēmas ierakstu Kriminālprocesu ietvaros. RPP redzeslokā nonāca 238 nepilngadīgas personas, kā arī reģistrēti 43 ģimenes konflikti.

Naktī uz sestdienu, 18. maiju, RPP Latgales pārvaldes ekipāža degvielas uzpildes stacijas “Circle-K” (DUS) teritorijā saņēma informāciju par Opel markas automašīnu, kuras vadītājs sēž automašīnā un, iespējams, ir alkohola vai narkotisko vielu reibumā, un gatavojas doties prom. Braucot norādītā transportlīdzekļa virzienā, policijas darbinieki novēroja, ka tā vadītājs atpakaļgaitā iebrauc stāvvietā, bet, pamanot likumsargus, uzreiz izkāpj no automašīnas. Sarunas laikā policijas darbinieki secināja, ka vīrietis ir manāmā alkohola reibumā, par ko liecināja alkoholam raksturīgā smaka no izelpas, kā arī vīrieša lēnās un nekoordinētās kustības. Tika pieņemts lēmums personu aizturēt. Vīrietis atzina, ka ir lietojis alkoholu, bet kategoriski vairākkārt un agresīvā veidā noliedza automašīnas vadīšanas faktu. Tā kā persona centās bēgt, likumsargi pielietoja fizisku spēku un speclīdzekli – roku dzelžus, bet pēc tam iesēdināja viņu operatīvā transportlīdzekļa aizturēto nodalījumā. Uz vietas noskaidrots, ka konkrētais transportlīdzeklis DUS teritorijā iespējams izraisījis arī ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties blakus esošajā transportlīdzeklī. Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā. Aizturētā vīrieša izelpā vēlāk pārbaudē tika konstatētas aptuveni 1,84 promiles alkohola.

Savukārt, pirmdienas, 20. maija, vakarā RPP Vidzemes pārvaldes darbinieki steidza palīgā kādam kungam cienījamos gados, kurš bija apmaldījies Purvciema daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu labirintos. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi satika vīrieti, kurš bija apjucis un pārvietojās ar lielām grūtībām. Uz vietas tika noskaidrota vīrieša iespējamā dzīves vietas adrese. To pārbaudot, policijas darbinieki dzīvoklī sastapa vīrieša sievu, kura skaidroja, ka vīrs, veselības stāvokļa dēļ, pastaigāties viens nevar un šoreiz ir aizlavījies no mājas viņai nezinot. Kundze pateicās policijas darbiniekiem par palīdzību vīra atvešanā uz mājām.

Dati par Rīgas pašvaldības policijas paveikto laika periodā 07.05.-20.05.2024.