No vairāk kā trīs promiļu reibumā esošas mātes šķirti divi bērni

No vairāk kā trīs promiļu reibumā esošas mātes šķirti divi bērni

26.augusta pēcpusdienā pie Rīgas pašvaldības policistiem Maskavas ielā vērsās kāda garāmgājēja, kura norādīja uz blakus esošo daudzdzīvokļu namu. Ziņotāja paskaidroja, ka vienā no dzīvokļiem dzīvojot ģimene ar diviem bērniem. Pēdējās dienās tur uzturoties vairāki iereibuši cilvēki un, iespējams, par bērniem neviens nerūpējas.

Likumsargi devās uz norādīto dzīvokli, kura ārdurvis atvēra viens no bērniem. Izjautājot puiku, vai vecāki ir mājās, viņš pastāstīja, ka mamma guļot blakus istabā.
Pēc brīža pie likumsargiem pienāca kāda manāmi iereibusi sieviete, kura stādījās priekšā kā bērnu māte. Sieviete sākotnēji noliedza, ka lietojusi grādīgos dzērienus, taču nedaudz vēlāk atzinās, ka ar diviem paziņām lietojusi alkoholu vairākas dienas.

Jāpiebilst, ka viens no šiem vīriešiem bija agresīvi noskaņots. Sarunas laikā viņš ar likumsargiem uzsāka konfliktu. Kungam vairākas reizes aizrādīts par uzvedību, aicinot netraucēt kārtības sargu darbu. Tomēr iereibušais ciemiņš nespēja nomierināties, līdz ar to viņš tika aizturēts un saistībā ar nepakļaušanos policistu prasībām nogādāts Valsts policijā.

Tikmēr bērnu mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,36 promiļu reibumā.

Vienlaikus policisti noskaidroja bērnu tēva tālruņa numuru, pēc kā viņam lūgts ierasties pie bijušās dzīvesbiedres. Pēc neilga laika vīrietim nodotas atvases līdz viņu mātes atžirgšanas brīdim.

Lietas materiāli pārsūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.