Norūpējies lielveikala apsargs ziņo par klaiņojošu zēnu
Ilustratīvais attēls no pexels.com

Norūpējies lielveikala apsargs ziņo par klaiņojošu zēnu

28.martā pulksten 13.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju no kāda lielveikala apsarga par bērnu, kas katru dienu nāk uz lielveikalu un spēlējas ar tur publiskai lietošanai pieejamo viedierīci. Uzturēšanās lielveikalā notiekot laikā, kad tāda vecuma bērnam noteikti būtu jāatrodas mācību iestādē. Apstākļu noskaidrošanai uz norādīto lielveikalu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes autopatruļa.

Policistu ierašanās brīdī bērns spēlējās ar viedierīci. Uzsākta saruna ar zēnu, kuras laikā atklājās, ka viņš pēdējo reizi skolā bijis februārī. Tāpat datu bāzēs parādījās, ka 12 gadus vecais bērns pirms divām nedēļām jau bija nonācis policijas redzeslokā. Tanī reizē zēns nodots mātei. Līdz ar to uzreiz tika noskaidrots arī viņa mātes tālruņa numurs. Šajā reizē pēc sievietes informēšanas par notikušo, viņa solīja nekavēties atbraukt uz lielveikalu.

Gaidot zēna māti, puika izjautāts par skolas neapmeklēšanas iemesliem. Bērns raudot pastāstīja, ka izglītības iestādē vienaudži viņu izsmejot, jo viņam neesot ne mobilā telefona, ne planšetes, ne datora. Bērns mājās mātei pastāstījis par izsmiešanu, taču viņa lietas labā neesot neko darījusi. Pēc neilga laika zēna māte ieradās notikuma vietā. Lai pārbaudītu bērna dzīves apstākļus, māte ar zēnu nogādāta dzīvesvietā. Mājokļa apskates laikā konstatēti apmierinoši apstākļi. Izjautājot māti, kas izdarīts kopš pēdējā policijas apmeklējuma, sieviete skaidroja, ka zvanījusi dēla audzinātājai. Skolotāja noliegusi, ka klasesbiedri zēnu izsmejot. Sieviete likusi dēlam atgriezties skolā, taču puika turpinājis klaiņot.

Bērna māte aicināta rūpīgāk uzraudzīt savu atvasi, kā arī iedziļināties dēla problēmās un mēģināt kopīgi rast kādu risinājumu.

Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimeni.