Par 4,11 promiļu alkohola reibumu Juglā no mātes nošķir mazgadīgu bērnu

Par 4,11 promiļu alkohola reibumu Juglā no mātes nošķir mazgadīgu bērnu

Piektdien, 7. oktobrī, neilgi pirms pulksten 15.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Juglā kādā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī māte, iespējams, alkohola reibumā pieskata mazgadīgu bērnu. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Vidzemes pārvaldes patruļa.

Klauvējot pie dzīvokļa durvīm, tās atvēra sieviete, kura likumsargus ieaicināja iekšā. Policijas darbinieki dzīvoklī sastapa mazgadīgu bērnu, kurš bija mierīgs un spēlējās.

Pārrunu laikā sievietes stāvoklis liecināja, ka viņa atrodas alkohola reibumā, ko pati arī apliecināja, stāstot, ka alkoholu lieto jau nedēļu. Lai pārliecinātos par reibumu, sievietei tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja 4,11 promiles.

Kārtības sargi sazinājās ar bērna tēvu, kurš tika informēts par esošo situāciju, taču tēvs paskaidroja, ka tuvākajā laikā nevarēs ierasties dzīvesvietā, jo strādājot par autovadītāju.

Lai pārbaudītu bērna veselības stāvokli, notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura secināja, ka zēna hospitalizācijas nav nepieciešama.

Ņemot vērā to, ka māte nebija spējīga pilnvērtīgi parūpēties par bērnu, tika pieņemts lēmums par bērna šķiršanu no ģimenes, pēc kā mazgadīgais zēns tika nogādāts krīzes centrā.

Uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu alkohola reibumā. Tāpat informācija nodota sociālajam dienestam un Rīgas bāriņtiesai.

*Ilustratīvs attēls no pexels.com