Par atkailināšanos pie Brīvības pieminekļa Beļģijas pilsoņi saņem bargu sodu

Par atkailināšanos pie Brīvības pieminekļa Beļģijas pilsoņi saņem bargu sodu

Vēlā piektdienas, 10. maija, vakarā Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes policisti, patrulējot Brīvības pieminekļa apkārtnē, ievēroja, ka divas personas Brīvības pieminekļa priekšā daļēji novilka bikses un apakšbikses, pagriezās pret draugiem, kuri atradās Brīvības pieminekļa laukumā, un notikušo fotografēja. Likumsargi nekavējoties piegāja klāt personām un lika pārkāpumu pārtraukt.

Policijas darbinieki vīriešiem izskaidroja pārkāpuma būtību un informēja, ka šāda rīcība – klajas necieņas izrādīšana pret Brīvības pieminekli ir administratīvi sodāms pārkāpums. Policisti lika vīrietim iepriekš uzņemtās bildes izdzēst. Atbilstoši likumsargu norādījumiem persona izņēma foto filmiņu no vienreizlietojamās fotokameras un to izmeta. Vienlaikus vīrieši izdarīto nožēloja un atvainojās.

Abām personām piemērots naudas sods 1000 eiro apmērā (katram) par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli atbilstoši Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma 9.pantam.

Foto no RPP videonovērošanas kameras

Foto no pārkāpuma pie Brīvības pieminekļa