Par ceļa zīmes neievērošanu policija Torņkalnā pieķer vadītāju alkohola reibumā bez tiesībām

Par ceļa zīmes neievērošanu policija Torņkalnā pieķer vadītāju alkohola reibumā bez tiesībām

19.novembra rītā, patrulējot Torņkalna apkārtnē, Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki pamanīja kādu transportlīdzekli, kura vadītājs, neievērojot 401. ceļa zīmi “Braukt taisni”, Ojāra Vācieša un Torņkalna ielas krustojumā nogriezās pa kreisi. Attiecīgi likumsargi pieņēma lēmumu apturēt vadītāju.

Kamēr policisti apgriezās braukšanai pretējā virzienā, vadītājs paspēja apstāties un ar diviem pasažieriem (vīrieti un nepilngadīgu bērnu) izkāpt no transportlīdzekļa. Uzrunājot vadītāju, viņš sākumā nevēlējās atzīt savu vainu, apgalvojot, ka nezinot, kurš vadījis automašīnu. Taču, kad kārtības sargi vīrieti informēja par to, ka visas policijas mašīnas ir aprīkotas ar videonovērošanas kamerām, vīrietis atzina, ka viņš vadījis transportlīdzekli.

Mirkli vēlāk, pārbaudot datus, noskaidrojās, ka vadītājam ir transportlīdzekļa vadīšanas tiesību liegums. Turklāt pārrunu laikā radās aizdomas, ka vīrietis varētu būt arī alkohola reibumā, tādēļ uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu adresē. Vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja 1,55 promiļu reibumu.

Par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 401. ceļa zīmi, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 30 eiro apmērā. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām ir paredzēta kriminālatbildība.

*Ilustratīvs attēls